Tag: systemy-operacyjne

Przeprowadzka na Ubuntu
Tips & Tricks do Linuksa
Sztuczki, które publikujemy w tym miesiącu, przydadzą się zwłaszcza początkującym użytkownikom systemu Ubuntu. Znacznie ułatwią przesiadkę z Windows na Linuksa.

Dobre źródła
Skrypty w Windows odc. 5
Jeżeli uważnie śledziłeś dotychczasowe odcinki naszego kursu pisania skryptów, to poznałeś już podstawowe zagadnienia związane z wykorzystaniem języka Visual Basic Script. Teoria więc była. Nadszedł czas na praktykę.

Profilowanie okien
Ustawienia użytkowników i sprzętu w XP
Jeden komputer i wielu użytkowników. To typowa sytuacja w większości domów. Jak dopasować peceta do potrzeb poszczególnych osób, które z niego korzystają? Wystarczy umiejętnie się posłużyć wbudowanym w system Windows XP mechanizmem tak zwanych profili.

Obraz ratunkowy
Odzyskiwanie systemu z obrazów dysku
Komputer nie jest urządzeniem absolutnie niezawodnym. Czasami ulega awariom. Niektóre bywają tak poważne, że powodują konieczność ponownej instalacji systemu i wszystkich aplikacji. Lepiej się przed taką sytuacją zabezpieczyć, tworząc obraz dysków, dzięki któremu szybko odzyskasz utracone dane.

A ja wolę XP
Jak zamienić Vistę na XP w notebooku
Jeśli teraz lub wkrótce nabędziesz komputer przenośny, powita cię zapewne Windows Vista. Jest to system nowoczesny, ale wiele starszych programów w nim nie zadziała. W dodatku, gdy zostanie wyposażony tylko w 512 MB RAM-u, praca w nowym systemie nie będzie łatwa ani przyjemna. Możesz wtedy zatęsknić za XP. Pomożemy ci do niego wrócić, omijając czyhające po drodze pułapki.

Brak miejsca na C:!
Przenoszenie aplikacji bez reinstalacji systemu
Podczas próby instalacji nowej aplikacji pojawia się komunikat o braku miejsca na dysku. Ratunkiem jest zmiana położenia plików. Zrobisz to bez reinstalacji systemu czy ręcznego poprawiania ścieżki w każdym nowo instalowanym programie.

Swoboda wyboru
Skrypty w Windows odc. 4
Uruchamiając w komputerze programy, otrzymujesz wyniki ich działań. W zależności od uzyskanych rezultatów odpowiednio reagujesz. Za pomocą skryptów możesz zautomatyzować te zdarzenia. Wbuduj w skrypt odrobinę inteligencji.

Nie tylko Start
Szybkie uruchamianie programów w Windows XP
Klikanie skrótów do aplikacji w menu Start nie jest jedynym sposobem uruchamiania programów w systemie Windows. Jeżeli zmienisz nieco swoje przyzwyczajenia, możesz mieć znacznie szybszy dostęp do aplikacji, dokumentów, czy nawet wyszukiwarek internetowych.

Darmowy makijaż
Zmiana wyglądu Windows
Chcesz błyskawicznie i kompleksowo zmienić wygląd Windows? Nie musisz się trudzić projektowaniem elementów interfejsu. Wykorzystaj gotowe tematy graficzne.

Konta dla wszystkich
Konta użytkowników w Windows XP i Vista
W dzisiejszych systemach Windows konta użytkowników są koniecznością. Dzięki nim możesz łatwo przydzielać wszystkim użytkownikom komputera odpowiednie uprawnienia, a tym samym chronić dane przed skasowaniem.

Sposób na błędy
Jak sobie radzić z komunikatami błędów w Windows
"System Windows zakończył działanie po poważnym błędzie", "Operacja niedostępna, skontaktuj się z administratorem systemu", "Brak urządzenia lub urządzenie nie działa", błękitne ekrany Masz dość? Wyjaśniamy, co oznaczają niezrozumiałe komunikaty błędów Windows i jak sobie z nimi radzić.

Start z płyty ratunkowej
Uruchamianie Linuksa bez instalowania
W celu zapoznania się z systemem Linux nie trzeba w ogóle przeprowadzać procesu instalacji. Dzięki dystrybucji Damn Small Linux możesz korzystać z tego systemu, gdzie chcesz, uruchamiając go z pendrivea lub z płyty CD.

Sprytne działania
Tips & Tricks do Windows
Jak zlikwidować irytujące powiadomienia systemu? Jak samodzielnie ustawić komunikat dla domowników? Jak zablokować rejestr Windows? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w naszych poradach.

Coś nie pasuje?
Które programy nie będą działały w Windows Vista
Zanim się zdecydujesz na nowy system Windows Vista, sprawdź, czego nie uda ci się w nim zainstalować. Nie chcemy nikogo straszyć ani zniechęcać do przesiadki, jednak z pewnością masz swoje ulubione programy, które w Viście mogą nie działać.

Najnowsze aktualności
Artykuły z wydań

 • 2019
 • 2018
 • 2017
 • 2016
 • 2015
 • 2014
 • 2013
 • 2012
 • 2011
 • 2010
 • 2009
 • 2008
 • 2007
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto