Tag: telekomunikacja

Taniej z komórki
Usługi obniżające koszty korzystania z komórki
Miesięczny koszt użytkowania telefonu komórkowego można obniżyć, wykupując dodatkowe usługi, np. pakiety minut lub SMS-ów, niższe stawki połączeń nawiązywanych wieczorem czy z wybranymi numerami.

Wideorozmowy
Test prostych komórek pracujących w sieci UMTS
Testowane modele należą do grupy najprostszych komórek, ale oprócz realizacji podstawowych funkcji umożliwiają prowadzenie wideorozmów oczywiście tam, gdzie działa sieć UMTS. W tym celu zostały wyposażone w aparaty fotograficzne.

Telefon pod kontrolą
Śledzenie kosztów usług komórkowych
Użytkownicy komórek mogą sprawdzać bezpośrednio z telefonu stan konta i okres jego ważności, liczbę minut czy SMS-ów, jakie w ramach swojej taryfy mają do wykorzystania. Więcej informacji o własnych wydatkach na usługi GSM i dodatkowe możliwości zarządzania nimi znajdą na stronach internetowych swoich operatorów.

Tańsze rozmowy
Obniżanie wydatków na telefon stacjonarny
Comiesięczne rachunki za korzystanie z telefonu stacjonarnego można obniżać na wiele sposobów, i to bez ograniczania czasu rozmów. Nie jest też konieczna zmiana operatora. Najlepiej wybrać inną taryfę dotychczasowego dostawcy usług telekomunikacyjnych lub nawiązywać połączenia przez numery dostępowe.

Praktyczne dodatki
Przegląd akcesoriów do telefonów komórkowych
Wśród komórkowych akcesoriów znajdziesz gadżety bardzo praktyczne i pomysłowe, ale też takie, których przeznaczenia trudno się domyślić. Wybraliśmy i prezentujemy najciekawsze propozycje, przydatne dla większości użytkowników komórek.

Ciekawy design
Test komórek w niestandardowych obudowach
Dwie testowane komórki wyróżniają się spośród innych modeli głównie wyglądem. Ich wyposażenie natomiast jest zbliżone do pozostałych: mają wbudowany aparat cyfrowy i odtwarzacz muzyki, mogą też służyć do wykonywania połączeń wideo.

Dzwoń taniej!
Korzystanie z rozmów głosowych w GG
Stałe łącze możesz wykorzystać jako telefon. Wystarczy program, mikrofon i słuchawki. Połączenia między komputerami są darmowe. Oszczędzasz też na telefonach stacjonarnych i komórkowych.

Dwa w jednym
Test telefonów muzycznych
Przetestowaliśmy dwa telefony z odtwarzaczami muzyki. Oba to smartfony, pracujące pod kontrolą tego samego systemu operacyjnego Symbiana, ale w różnych wersjach. Są dostępne tylko w wolnej sprzedaży, nie u operatorów.

Złap sygnał
Zwiększanie zasięgu telefonu komórkowego
Zrywane połączenia, przerywane rozmowy to objawy niedostatecznie silnego sygnału sieci komórkowej. Tam, gdzie sygnał jest słaby lub zanika, warto stosować dodatkowe anteny zewnętrzne, które poprawią zasięg.

Internet z komórki
Dostęp do internetu na laptopie przez sieci GSM
Operatorzy komórkowi umożliwiają korzystanie z internetu wszędzie tam, gdzie jest zasięg ich sieci. Prędkości przesyłania danych zależą od tego, w którym miejscu Polski się znajdujesz i jakie możliwości ma modem zapewniający dostęp do sieci.

Porównaj i wybierz
Test telefonów z segmentu middle-end
Przetestowaliśmy dwa telefony z grupy middle-end. Oba są dostępne w Erze oraz Plusie, a Sony Ericsson także w Orange kosztują od 1 zł przy podpisaniu umowy na co najmniej 12 miesięcy. Ostateczna cena zależy od wysokości abonamentu.

Zawsze na czasie
Aktualizacja softwareu w telefonie komórkowym
Jeśli masz komórkę Sony Ericsson lub smartfon Nokii, możesz sam zaktualizować oprogramowanie telefonu. Warto to zrobić, by zapewnić bezpieczeństwo swoim danym, usunąć niedociągnięcia lub dodać do menu nowe funkcje.


Najnowsze aktualności
Artykuły z wydań

 • 2020
 • 2019
 • 2018
 • 2017
 • 2016
 • 2015
 • 2014
 • 2013
 • 2012
 • 2011
 • 2010
 • 2009
 • 2008
 • 2007
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto