PC Format 8/2008 - temat numeru

Uwaga! Awaria!
Uwaga! Awaria!
Problemy z PC i ich rozwiązania
W listach do redakcji oraz na forum PC Formatu nasi Czytelnicy licząc na porady doświadczonych osób opisują swoje problemy z komputerami. Kwestiom, które powtarzają się w nich najczęściej, poświęciliśmy tym razem temat numeru.

Pecet bez usterek
Pecet bez usterek
Problemy z PC i ich rozwiązania
Główne komponenty komputera: płyta główna, procesor i pamięć, muszą przechowywać, przesyłać i przetwarzać ogromne ilości danych w jak najkrótszym czasie. Mimo że są pozbawione elementów mechanicznych, często szwankują, bo pracują pod bardzo dużym obciążeniem. W artykule przedstawiamy porady, które ułatwią wykrycie źródła problemów związanych z tymi komponentami i ich usunięcie.

Doskonały dźwięk i obraz
Doskonały dźwięk i obraz
Problemy z PC i ich rozwiązania
Często w komputerach można natrafić na wady obrazu i dźwięku. W tym pierwszym przypadku wynikają one z niepoprawnego działania układu graficznego, pamięci z nim współpracującej lub wad monitora. W drugim przyczyną może być np. słaba jakość układu dźwiękowego zintegrowanego z płytą główną. Jeśli nie możesz sobie z tym poradzić, skorzystaj z rad zamieszczonych poniżej pokazujemy, jak rozwiązać najczęściej spotykane problemy. Pamiętaj, że usuwanie większości awarii należy rozpocząć przede wszystkim od aktualizacji sterowników.

Multimedia bez kłopotu
Multimedia bez kłopotu
Problemy z PC i ich rozwiązania
Wśród zagadnień sprzętowych związanych z multimediami najwięcej niejasności powoduje podłączanie komputera do różnych urządzeń audio i wideo. Problem stanowią nie tylko złącza, z jakich należy korzystać, ale także sama konfiguracja np. sterowników karty graficznej. Jednak większość kłopotów związanych z multimedialną stroną komputera to problemy programowe. Samo to, że różne pliki z tym samym rozszerzeniem wymagają różnych kodeków do odtwarzania, wprowadza ogromne zamieszanie. Ogromna liczba formatów i standardów audio i wideo plików multimedialnych jeszcze to zamieszanie potęguje i wymusza konwersję jednych plików multimedialnych na inne.

Oswajanie sieci
Oswajanie sieci
Problemy z PC i ich rozwiązania
Sieci komputerowe są w domach coraz powszechniejsze, choć oczywiście nie każdy umie je budować. W skrócie piszemy, jak wykonać najprostszą sieć połączyć ze sobą dwa komputery. Połączenie większej ich liczby będzie wyglądało podobnie, tyle że będą łączone ze sobą nie bezpośrednio, a poprzez przełącznik sieciowy. Wskazujemy także sposób korzystania na kilku komputerach z jednego łącza radiowego. Jeżeli natomiast masz już sieć, powinieneś wiedzieć, jak sprawdzić jej parametry. Poniżej zamieszczamy krótkie porady, jak przeprowadzić prostą diagnostykę domowej sieci, jak sprawdzić przepustowość łącza internetowego, a także stan zabezpieczeń komputera.
Zawartość aktualnego numeru

aktualny numer powiększ okładkę Wybrane artykuły z PC Format 6/2019
Przejdź do innych artykułów
płyta powiększ płytę
Artykuły z wydań

 • 2019
 • 2018
 • 2017
 • 2016
 • 2015
 • 2014
 • 2013
 • 2012
 • 2011
 • 2010
 • 2009
 • 2008
 • 2007
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto