PC Format 11/2009 - artykuły

W sieci kontaktów
W sieci kontaktów
Serwisy społecznościowe
Mogą być stratą czasu, ale też ułatwią utrzymywanie kontaktów towarzyskich i zawodowych, pomogą znaleźć ludzi o podobnych pasjach, zainspirują, poprawią samopoczucie. Jeśli masz inne zdanie o serwisach społecznościowych, to znasz je chyba tylko ze słyszenia albo wybrałeś kiepską sieć. Pora zmienić to nastawienie.

Najlepsza do gier
Najlepsza do gier
Test kart graficznych
Do uzyskania płynnej grafiki w grach, szczególnie na monitorze o wysokiej rozdzielczości, jest potrzebna wydajna karta graficzna. I choć dobre układy graficzne są zintegrowane z płytami głównymi, nie są wystarczające. Tymczasem każda z przetestowanych przez nas kart, kosztujących 400-500 zł, w zupełności zaspokoi potrzeby niemal każdego gracza.

Łatwa migracja
Łatwa migracja
Przeniesienie danych z Windows XP do Windows 7
Dzień 22 października to oficjalna data premiery najnowszego systemu operacyjnego Microsoftu Windows 7. Pomożemy perfekcyjnie się przygotować do przesiadki. Pokażemy, jak przenieść dokumenty i aplikacje z wysłużonego Windows XP na Windows 7, a także, jak potem zabezpieczyć dane przed utratą.

Pełna rozdzielczość
Pełna rozdzielczość
Test telewizorów LCD
Przetestowaliśmy osiem telewizorów LCD 3240 w cenie 1500-3200 zł. Większość z nich to modele Full HD o rozbudowanych funkcjach, np. z możliwością podłączenia do sieci lokalnej i internetu.

Zdalny seans filmowy
Zdalny seans filmowy
Przegląd ofert wideo na życzenie
Dzięki usłudze VoD możesz bez wychodzenia z domu wypożyczać filmy w cyfrowej jakości i w cenach często niższych od obowiązujących w tradycyjnych wypożyczalniach wideo. Oferta obejmuje różne gatunki filmowe, także najnowsze kinowe hity.

Pady w dłoń!
Pady w dłoń!
Jak kupować konsolę do gier
Rynek konsoli stacjonarnych ogranicza się obecnie do czterech urządzeń: Sony Playstation 2, Nintendo Wii, Microsoft Xbox 360 i Sony Playstation 3. Poszczególne modele znacznie się jednak różnią nie tylko ceną, ale również możliwościami. Wybór wcale nie jest łatwy. Podpowiadamy, jak kupować konsolę.

Prędkość pod kontrolą
Prędkość pod kontrolą
Fotoradary zasada działania i wykorzystanie w Polsce
Spieszysz się. Korci cię, żeby mimo ograniczenia prędkości dodać gazu? Uważaj. Na polskich drogach codziennie pracuje ponad pół tysiąca foto- i wideoradarów.

Na krawędzi realności
Na krawędzi realności
Technologia augmented reality
Poszerzona rzeczywistość łączy elementy wirtualne z prawdziwym światem. Rzeczywisty widok z kamery internetowej lub komórki wzbogaca o cyfrowo utworzone elementy animacje, zdjęcia, a nawet ruchome obiekty 3D.

Walka o sekundy
Walka o sekundy
Komputery w służbie Formuły 1
Formuła 1 to nie tylko rywalizacja kierowców na torze. To przede wszystkim wyścig technologiczny zespołów, które walczą, wykorzystując najnowsze komputery.

Starsze, za to tańsze
Starsze, za to tańsze
Test komórek z aparatem i dotykowym ekranem
Zmieniając telefon, zastanawiasz się, czy wybrać modną nowość, czy może trochę starszy, ale tańszy model. Aby nie przepłacać, dokładnie porównaj interesujące cię modele i zdecyduj, czy dodatkowe funkcje topowej komórki są ci niezbędne.

Modem w komórce
Modem w komórce
Internet w komputerze przez komórkę
Wykorzystując dowolny telefon komórkowy z modułem bluetooth, można w prosty sposób podłączyć laptop lub komputer stacjonarny do internetu. Wystarczy, że komórka będzie w zasięgu sieci operatora telefonicznego.

Nowe ciekawe serwisy
Nowe ciekawe serwisy
Oryginalne debiuty WWW
W polskim internecie ciągle powstają nowe projekty. Jedne zostają zauważone, inne giną z braku zainteresowania. Pokazujemy kilka ciekawych debiutów.

Ogromny załącznik
Ogromny załącznik
Przesyłanie dużych plików przez internet
Łącza internetowe, o stale rosnącej przepustowości, nie stanowią już istotnej bariery w przesyłaniu dużych plików przez internet. Zobacz, jak wysłać film czy album ze zdjęciami.

Zlecenia i usługi
Zlecenia i usługi
Oferia.pl internetowa giełda ofert
Serwis Oferia.pl to doskonałe miejsce, w którym fachowcy, studenci czy freelancerzy mają możliwość dostępu do dużej liczby potencjalnych klientów. Na łamach witryny każdy internauta może zaprezentować i sprzedać swoje umiejętności czy usługi.

Pod ostrzałem pytań
Pod ostrzałem pytań
Megatest.pl serwis z testami i quizami
Autorzy serwisu Megatest.pl postawili na ambitny plan budowania społeczności wokół testów, quizów i łamigłówek. Ciekawe połączenie zabawy, pogłębiania wiedzy oraz zdobywania nowych przyjaciół szybko zyskuje na popularności wśród internautów znad Wisły.

Kupię, sprzedam, zamienię
Kupię, sprzedam, zamienię
Test darmowych serwisów z ogłoszeniami
W polskim internecie pełno jest mniejszych lub większych serwisów z drobnymi ogłoszeniami. Wzięliśmy pod lupę te najpopularniejsze. Zobacz, gdzie warto wystawić swoją ofertę lub poszukać prawdziwej okazji.

Portret z pomysłem
Portret z pomysłem
Ciekawe sposoby przekształcania zdjęć
Chcesz zostać gwiazdą okładki popularnego magazynu, wcielić się w postać z filmu lub wstawić swoje zdjęcie na wielki billboard w centrum miasta? Pokazujemy kilka ciekawych trików, dzięki którym odpowiednio przetworzysz swoje zdjęcia. Za darmo i bez pracochłonnych zabiegów.

Wszystko w jednym
Wszystko w jednym
Zestaw audio-wideo LG FB163
Zestaw LG FB163 jest konstrukcją uniwersalną. Łączy w sobie cechy wieży audio i zestawu kina domowego. Uwagę przykuwa atrakcyjną stylistyką, a wizerunku dopełnia dotykowa, podświetlana obręcz sterowania, która zmienia swoje podświetlenie w zależności od używanych funkcji.

Czyta wszystkie formaty
Czyta wszystkie formaty
Odtwarzacz blu-ray Philips BDP7300
Producenci domowego sprzętu elektronicznego już dawno przekonali się o tym, że odtwarzacz DVD nie może odtwarzać tylko klasycznych płyt, ale także dane z pamięci USB, w tym MP3 i DivX, a w filmach polskie napisy. Nowoczesne odtwarzacze blu-ray są rozwijane jeszcze bardziej w tym kierunku, rozszerzając te możliwości.

Jak przygotować telewizor do pracy
Jak przygotować telewizor do pracy
Nowy telewizor LCD
Zanim będziesz mógł używać nowego telewizora, musisz przygotować go do pracy. Konieczne jest nie tylko prawidłowe podłączenie do niego wszystkich niezbędnych przewodów, ale także właściwe przymocowanie podstawy, na której będzie stał telewizor.

Wydajność bez podkręcania
Wydajność bez podkręcania
Sztuczki poprawiające działanie Windows
Jak zwiększyć wydajność komputera, nie ingerując w hardware? Pokazujemy cztery proste sposoby optymalizujące działanie systemu Windows.

Chroń dostęp
Chroń dostęp
Jak tworzyć bezpieczne hasła
Średnio co pięćdziesiąta osoba używa tak prostego hasła, jak: haslo. Wystarczy sobie wyobrazić, że haker przejmuje co pięćdziesiątą maszynę na świecie. Staje się wtedy jasne, dlaczego cyberprzestępcy panują nad milionami domowych komputerów. A przecież wystarczy dobre hasło.

Mobilne wideo
Mobilne wideo
Przetwarzanie wideo na urządzenia przenośne
Nie chcesz się rozstawać z ulubionymi wideoklipami np. z YouTube? Dzięki naszym poradom łatwo przegrasz materiał wideo na dysk, a następnie przekonwertujesz na telefon komórkowy lub inne dowolne urządzenie przenośne.

Ładniej i wygodniej
Ładniej i wygodniej
Pulpit Windows w trzech wymiarach
Trzeci wymiar na pulpicie? Dlaczego nie, skoro zyskujesz więcej miejsca na ikony oraz zupełnie nowe możliwości, które ułatwią ci korzystanie z komputera.

Niezwykła tonacja
Niezwykła tonacja
Jak robić zdjęcia HDR
Trudno jest zrobić dobre zdjęcie, jeśli jedna część planu tonie w mroku, a druga jest mocno oświetlona. Istnieje jednak sposób na to, aby tego typu ujęcie było ładne i poprawne. Zapewnia to technika HDR High Dynamic Range.

Pakiet biurowy do prostych zadań
Pakiet biurowy do prostych zadań
Microsoft Works 9.0 SE w praktyce
Na naszym krążku znajdziesz bardzo przydatne narzędzie pełną, komercyjną wersję pakietu biurowego Microsoft Works 9.0 SE. Artykuł jest przewodnikiem po pakiecie i mamy nadzieję, że ułatwi rozpoczęcie pracy z Microsoft Works 9.0 SE.

Dotknij i wydrukuj
Dotknij i wydrukuj
Urządzenie wielofunkcyjne Lexmark Interact S605
Lexmark wprowadził do sprzedaży kilka nowych urządzeń wielofunkcyjnych przeznaczonych do domowego biura (seria S) oraz dla firm (seria Pro). Przetestowaliśmy najlepiej wyposażony model do zastosowań domowych, czyli Interact S605.

Rewolucji ciąg dalszy
Rewolucji ciąg dalszy
Procesor Intel Core i5 750
Core i5 to najnowsza rodzina procesorów Intela, przeznaczona dla użytkowników domowych. Mają zastąpić wysłużone już Core 2 Duo oraz Core 2 Quad. Są nowoczesne, wydajniejsze, a zarazem tańsze od modeli z serii Intel Core i7.

Przereklamowana nowość?
Przereklamowana nowość?
Dysk SSD kontra klasyczny
W sprzedaży pojawia się coraz więcej dysków SSD wykorzystujących układy pamięci flash. Dzięki temu są one ciche, energooszczędne, wydajne, odporne na wstrząsy. Ich działanie sprawdziliśmy w praktyce.

Zasady publikowania
Zasady publikowania
Serwisy społecznościowe
Każdy serwis społecznościowy umożliwia publikowanie zdjęć, a często także plików wideo. W ten sposób informujesz znajomych i bliskich, gdzie jesteś, co się u ciebie dzieje, albo pokazujesz ciekawe ujęcie, które udało ci się zarejestrować.

Kapitał z kontaktów
Kapitał z kontaktów
Serwisy społecznościowe
Co robisz, gdy szukasz nowej pracy? Obdzwaniasz znajomych, bo może słyszeli o wolnej posadzie. Ta metoda jest tym skuteczniejsza, im lepsze masz kontakty zawodowe z ludźmi z twojej branży.

Dodawaj fotki i klipy
Dodawaj fotki i klipy
Serwisy społecznościowe
Swoje pliki możesz umieszczać na serwisach społecznościowych na kilka sposobów. Tradycyjnym rozwiązaniem jest dodawanie zdjęć lub filmów z dysku twardego, korzystając z dostępnych w serwisach mechanizmów.

Czas na Facebook
Czas na Facebook
Serwisy społecznościowe
Facebook od początku był pomyślany jako narzędzie do podtrzymywania obecnych znajomości z rzeczywistego świata i z dowolnego kraju. Serwis osiąga ten cel, ułatwiając obieg informacji oraz interakcję między znajomymi.
Zawartość aktualnego numeru

aktualny numer powiększ okładkę Wybrane artykuły z PC Format 1/2022
Przejdź do innych artykułów
płyta powiększ płytę
Artykuły z wydań

 • 2022
 • 2021
 • 2020
 • 2019
 • 2018
 • 2017
 • 2016
 • 2015
 • 2014
 • 2013
 • 2012
 • 2011
 • 2010
 • 2009
 • 2008
 • 2007
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto