A A A

Dotacje na cyfrowe dekodery

15 stycznia 2009, 10:33
Potrzebne do odbioru telewizji cyfrowej dekodery będą dotowane przez państwo. Aby wyposażyć w nie najuboższe rodziny w Polsce, zaplanowano wydać 400 mln złotych.
Dotacje na cyfrowe dekodery

Wprowadzenie nadawania cyfrowej telewizji DVB-T i wyłączenie nadawania analogowego przewidziane jest w Polsce na 2015 r. – choć data ta już kilkakrotnie ulegała przesunięciu i niewykluczone, że ponownie się zmieni.

Do odbioru cyfrowej telewizji potrzebny jest telewizor ze specjalnym dekoderem lub przystawka podłączana do TV. Jak zapowiedział przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji (KRRiT) Witold Kołodziejski, dekodery będą dotowane przez państwo. Aby wyposażyć w nie najuboższe rodziny w Polsce, zaplanowano wydać 400 mln złotych.

Przy okazji zorganizowanej konferencji prasowej Kołodziejski zaprezentował logo, którym oznaczane będą odbiorniki przystosowane do odbioru DVB-T w Polsce. Obecnie dostępne w sklepach telewizory mają dekodery przetwarzające sygnał nadawany w standardzie MPEG-2. Tymczasem cyfrowa telewizja w Polsce korzystać będzie z kodowania MPEG-4, z którym owe telewizory nie współpracują. Kupując odbiornik oznaczony zaprezentowanym logotypem, nabywca będzie miał pewność, że telewizor posłuży mu także w momencie zakończenia nadawania analogowego bez konieczności dokupowania zewnętrznego dekodera, którego cena, wedle zapowiedzi KRRiT, ma wynieść około 250 zł.

Źródło: KRRiT


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto