A A A

Kłopoty Nvidii - koncern obwinia partnerów

17 lutego 2009, 12:14
Koniec roku nie był pomyślny dla Nvidii. Firma rozpoczęła styczeń z ogromną liczbą niesprzedanych chipów zalegających w magazynach. Winny jest oczywiście kryzys, ale zdaniem koncernu także partnerzy, którzy nie spełnili pokładanych w nich nadziei.
Kłopoty Nvidii - koncern obwinia partnerów

W podsumowaniu czwartego kwartału 2008 roku przedstawiciele koncernu stwierdzili, że październik był co prawda miesiącem nie najgorszym, ale już w listopadzie sprzedaż była bardzo kiepska. Skutkiem tego, w porównaniu do pierwotnych założeń, Nvidii udało się sprzedać jedynie połowę chipów, a reszta wciąż leży w magazynach.

Po części są to starsze układy 65 nm, ale większość zapasów stanowią nowsze chipy, produkowane w technologii 55 nm – te sprzedają się lepiej niż starsze produkty. To pomyślna wiadomość dla klientów, w których ręce nie trafiają przestarzałe urządzenia. Z drugiej strony zalegające zapasy magazynowe mogą opóźnić wprowadzanie nowych układów – produkowanych w technologii 40 nm – a już z pewnością, co zapowiedzieli przedstawiciele koncernu, zmniejszy zamówienia u producentów półprzewodników.

Mniejsza sprzedaż to wynik zmiany polityki składania zamówień przez partnerów Nvidii – producentów kart graficznych. Do niedawna zamówienia partnerów obejmowały zapotrzebowanie nawet na 3 miesiące do przodu. Ostatnio dostawy obejmują zapas części najwyżej na półtora miesiąca. Jeśli Nvidia chce wyjść z kłopotów, koncern musi jakoś przekonać producentów kart graficznych do zwiększenia zapotrzebowania.

Źródło: Fudzilla


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto