A A A

Światłowód prosto do domu

17 grudnia 2008, 13:36
Szybkie internetowe i telekomunikacyjne łącza światłowodowe dostępne dla pojedynczych gospodarstw domowych były dotychczas domeną krajów wysoko rozwiniętych, zwłaszcza Japonii i Korei Południowej. Jednak za sprawą grupy śląskich firm telekomunikacyjnych sytuacja w tym zakresie zmienia się na korzyść także i na naszym rodzimym rynku.
Światłowód prosto do domu

Trzy śląskie firmy: SSH sp. z o.o. – operator sieci Sikornik.Net, 3S Śląskie Sieci Światłowodowe oraz SGT S.A., rozpoczęły prace nad budową pierwszego etapu w pełni światłowodowej sieci wykorzystującej nowoczesną technologię Fiber To The Home (FTTH). Prace budowlane rozpoczęły się w gliwickiej dzielnicy Sikornik.

Nowa szerokopasmowa usługa teleinformatyczna, złożona w całości z urządzeń światłowodowych, umożliwi doprowadzenie końcówki światłowodu do każdego z mieszkań na terenie osiedla. Za pośrednictwem budowanej sieci światłowodowej mieszkańcy otrzymają szybkie łącza internetowe, dostęp do telefonii VoIP oraz cyfrowej telewizji JAMBOX (interaktywnej telewizji kablowej, która pozwala za pośrednictwem odbiornika telewizyjnego m.in. na: korzystanie z zasobów internetu (np. YouTube), interaktywny kontakt z innymi użytkownikami (np. poprzez gry), odbieranie programów telewizyjnych w takich konfiguracjach, jakie nie są dostępne w żadnej innej telewizji oraz korzystanie z pełnej jakości HD).

Oferowana szybkość łącza będzie dostosowana do potrzeb abonentów (w standardzie wyniesie ona 10 MB/s, ale wiadomo, że technologiczne możliwości sieci to nawet 100 Mb/s. Niestety w informacji prasowej nie podano spodziewanego terminu zakończenia pierwszego etapu budowy.

Źródło:Informacja prasowa


Tagi: internet
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto