A A A

Tron dla entuzjasty gier komputerowych

20 czerwca 2016, 12:00
Nic nie może się równać z poczuciem dumy i satysfakcji z własnoręcznie zmontowanego komputera, stworzonego z wybranych przez siebie części. Sam komputer to jednak dopiero początek drogi.
Tron dla entuzjasty gier komputerowych

Do komputera dobieramy monitor, klawiaturę, myszkę, aranżujemy miejsce w pokoju - zazwyczaj na standardowym biurku. Całość uzupełnia mniej lub bardziej klasyczne krzesło lub fotel. Co jednak, jeśli wymarzone miejsce zabawy lub pracy chcielibyśmy uczynić wyjątkowym? Entuzjaści często modyfikują swoje komputery ingerując zarówno w sprzęt, montując np. wyszukane układy chłodzenia cieczą, jak i zmieniając ich wygląd zewnętrzny. Są jednak i tacy, którzy idą krok dalej, dostosowując również meble do własnej wizji idealnego „stanowiska dowodzenia". Jednakże sam pomysł to zazwyczaj za mało. Ambitne projekty nie mogą być realizowane bez odpowiedniego zaplecza finansowego i sprzętowego.

Dlatego też firma NVIDIA utworzyła program GeForce Garage, który stanowi kompendium wiedzy i ciekawostek, dzięki którym każdy może samodzielnie złożyć swój komputer, dostosować jego wygląd do indywidualnych potrzeb czy zadbać o jego poprawne działanie.

GeForce Garage to projekt, który pierwotnie powstał i nadal jest rozwijany przez firmę NVIDIA w Stanach Zjednoczonych. Rok temu zaczęły powstawać lokalne sekcje GeForce Garage w poszczególnych krajach europejskich, a pierwszym z nich była Polska. Na zorganizowany konkurs na głównego mechanika GeForce Garage zgłosili się pełni pasji miłośnicy komputerów w różnym wieku. Dzięki ich zaangażowaniu stworzono wideo-poradniki zarówno dla amatorów jak i bardziej zaawansowanych fanów szeroko rozumianej informatyki.

Od momentu postawienia pierwszej kreski na kartce papieru do pełnej realizacji projektu minęło 3,5 miesiąca. Dzięki pomocy trzech przyjaciół całość została ukończona w około 600 roboczogodzin. Do wykonania wyjątkowego fotelu/tronu zużyto m.in. 70 kg profili stalowych, 180 kg innych części stalowych, 15 kg płyt OSB, czy 35 kg wałków, łożysk i innych części mechanicznych.

Sercem i mózgiem tego marzenia każdego gracza jest komputer wyposażony w dwie najnowsze karty graficzne GeForce GTX 1080. Efekt końcowy jest niesamowity. Całość jest poruszana dzięki zastosowanemu siłownikowi, oświetlona trójkanałowym systemem diod LED, a przede wszystkim płynnie obsługuje najbardziej wymagające gry komputerowe. To najbardziej spektakularne dzieło Staszka Wiertelaka, ale zdecydowanie nie ostatnie.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto