NTTablet GQ z LTE
1 września 2014
NTT System wprowadza do oferty trzy tablety z serii GQ w cenach od 729 do 849 zł.

Pierwszy 8-rdzeniowy procesor Intel do desktopów
1 września 2014
Intel zaprezentował swój pierwszy procesor 8-rdzeniowy do desktopów: Intel Core i7-5960X Extreme Edition, dotychczas znany pod nazwą kodową „Haswell-E”, skierowany do najbardziej wymagających użytkowników.


Samsung HU7200 – nowy zakrzywiony telewizor UHD
1 września 2014
Samsung zaprezentował nowy model zakrzywionego telewizora Ultra High Definition. Samsung HU7200 wyróżnia się wydajnym czterordzeniowy procesorem oraz zastosowaniem ciekawych technologii.

ASUS X99 - premiera
1 września 2014
Firma ASUS zapowiedziała dziś wprowadzenie na rynek trzech nowych płyt głównych - X99-Deluxe, X99-Pro i X99-A – opartych na chipsecie Intel X99 i wyposażonych w ekskluzywne rozwiązania, w tym zupełnie autorski i innowacyjny OC Socket oraz 5-kierunkową optymalizację systemu.
Na świecie jest 6,8 mld kart SIM
30 sierpnia 2014
W ubiegłym kwartale całkowita liczba kart SIM na świecie przekroczyła 6,8 mld. W samym tylko drugim kwartale 2014 roku przybyło 80 mln subskrypcji - m.in. 12 mln w Chinach, 5 mln w Rosji i 5 mln w Indiach.


Serwis AskMen.com infekuje komputery!
29 sierpnia 2014
Eksperci z firmy Barracuda Networks odkryli, że popularny serwis AskMen.com infekuje komputery oprogramowaniem blokującym pliki i żądając zapłaty za ich odblokowanie.

Philips Xenium W6500 dostępny w Polsce
29 sierpnia 2014
Zapowiedziany smartfon Philips Xenium W6500 będzie pierwszym modelem, który pojawi się na naszym rynku po wielu latach nieobecności firmy.


Sapphire R9 285 Dual-X i R9 285 ITX Compact Edition
29 sierpnia 2014
Firma Sapphire uzupełnia linię najwydajniejszych kart graficznych Radeon R9 o modele oznaczone numerem 285. Wśród nowych propozycji znalazły się wersje R9 285 z popularnym systemem chłodzenia Dual-X, a także zupełna nowość –R9 285 ITX Compact w nowej, krótszej formie.


Supersmartfon z Chin za 1030 zł
29 sierpnia 2014
IUNI U3 z Chin to najlepiej wyposażony smartfon świata. Specyfikacją i wykonaniem może rywalizować z najlepszymi.
Wodoszczelny głośnik z przyssawką
28 sierpnia 2014
Conceptronic zaprezentował wodoodporny głośnik, który dzięki przyssawce można przymocować do niemal każdej powierzchni. Wodoodporność klasy IPX4 sprawia, że jest odporny na deszcz, czy zachlapanie wodą.

Najnowsze artykuły


Podwodne zdjęcia - test aparatów o zwiększonej wytrzymałości
Test aparatów o zwiększonej wytrzymałości
Aparaty cyfrowe robią zdjęcia coraz lepszej jakości i mają coraz więcej funkcji, ale trzeba obchodzić się z nimi jak z jajkiem. To niełatwe, szczególnie na wakacjach, gdy wokół pełno piasku i wody, nietrudno też upuścić sprzęt. W takich warunkach przydadzą się aparaty o zwiększonej wytrzymałości sprawdziliśmy kilka takich modeli. GRZEGORZ ŁUKASIK

Najważniejszy element
Wybór procesora do starego komputera
Jedną z zalet peceta jest to, że można go stopniowo usprawniać, wymieniając poszczególne podzespoły. Można też wymienić procesor, choć to niełatwe, bo już sam wybór nowego układu jest skomplikowany. Pokażemy, jak znaleźć model, współpracujący z odpowiednią płytą główną. ARTUR WYRZYKOWSKI

Do grafiki 3D
Konfiguracja komputera
Tworzenie grafiki 3D wymaga mocnego komputera. Prezentujemy konfigurację, która jest optymalnym rozwiązaniem. Pecet taki będzie również całkiem niezłą maszyną do grania. SEBASTIAN KRĘZEL

Ulubione strony
Przegląd ciekawych stron internetowych
Z ogromnych zasobów internetu wybieramy to, co najciekawsze. Prezentujemy witryny, które szczególnie przypadły nam do gustu i które są warte uwagi. Czekamy też na Wasze propozycje adresów. MATEUSZ NOSEL

Tablet w rękach dziecka
Jak wybrać dobry tablet
Dzieci bardzo często wyciągają ręce po tablety i smartfony dorosłych. Przekazanie niezabezpieczonego urządzenie młodemu użytkownikowi może przysporzyć kłopotów, np. w postaci kosztów transmisji danych lub nieautoryzowanych zakupów w sklepie Google Play. Inne zagrożenia to niepożądane zmiany w ustawieniach tabletu lub przypadkowe skasowanie ważnych plików. Możesz łatwo zabezpieczyć tablet lub smartfon przed takimi sytuacjami.

Test tabletu Colorovo CityTab Supreme 10.1
Tablet jak laptop
Android jest najpopularniejszym systemem w tabletach, ale niedawna obniżka ceny systemu Windows 8 i nowe modele tabletów od tanich producentów spopularyzują produkt Microsoftu. Colorovo CityTab Supreme 10.1 to przykład takiego niedrogiego urządzenia. [AW]

Płonący jeździec
Kurs GIMP-a (cz. 20)  jak wykonać płonący obiekt
Do wykonania w GIMP-ie zdjęcia pędzącego motocyklisty w ogniu lub innego płonącego obiektu wystarczy dobry pomysł i klika zdjęć, a potem ich umiejętne wymieszanie. Pokażemy, jak uzyskać taki efekt. MATEUSZ NOSEL
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto