A A A

Finalna wersja Microsoft SQL Server 2012

6 kwietnia 2012, 10:39
Finalna wersja Microsoft SQL Server 2012

W Polsce oficjalnie zadebiutował SQL Server 2012 - najnowsza wersja systemu zarządzania bazą danych.

SQL Server 2012 nie jest już jedynie systemem bazy danych, ale komplementarną platformą informacyjną, pozwalającą skutecznie i efektywnie analizować dane biznesowe. Pozwala na to integracja SQL Server 2012 z System Center oraz Windows i wpisanie się w model chmury Microsoft - tymi słowami Jacek Murawski, dyrektor generalny polskiego biura Microsoft, rozpoczął dziś polską premierę SQL Server 2012 w Warszawie.

Według raportu Forrester Consulting Total Economic Impact, poświęconego potencjalnym korzyściom przejścia na SQL Server 2012, potencjalny zwrot z inwestycji w rozwiązanie sięga 189 procent z 12-miesięcznym okresem spłaty.

SQL Server 2012 pomaga rozwiązywać problem stale rosnącej ilości danych przez szybkie przekształcanie ich we wnioski biznesowe, które umożliwiają podjęcie konkretnych działań. Bez względu na typ i rozmiar danych, SQL Server 2012 oferuje platformę i narzędzia, które pozwalają zarządzać danymi oraz generować analizy umożliwiające podejmowanie konkretnych działań oraz zwiększać dynamikę biznesową.

- SQL Server 2012 daje możliwość zarządzania danymi w bazach z poziomu chmury w jej każdej postaci. Dziś to klient wybiera czy będzie korzystał z chmury publicznej, prywatnej czy hybrydowej. W ramach platformy informacyjnej najważniejsze elementy stanowią Business Intelligence oraz funkcje pozwalające przetwarzać ogromne ilości danych, tzw. Big Data - powiedział Sławomir Strzykowski, z polskiego oddziału Microsoft.

SQL Server 2012 został już wdrożony do użytku produkcyjnego przez setki globalnych liderów branżowych, takich jak Volvo Car Corp., Revlon, HSN, Sanofi Pasteur, Klout i LG Chemical. Najnowszy system zarządzania bazami danych od Microsoft oferuje zbiór zaawansowanych funkcji do obsługi obciążeń krytycznych, analizy biznesowej oraz tworzenia hybrydowych środowisk IT, łączących tradycyjne centra danych z chmurami publicznymi i prywatnymi. Są to m.in.:

- SQL Server AlwaysOn - nowe rozwiązanie, które zwiększa dostępność aplikacji, zmniejsza łączne koszty użytkowania i ułatwia obsługę.

- xVelocity - technologie pamięciowe, które zwiększają nawet stukrotnie wydajność magazynowania i analizowania danych.

- Power View - przeglądarkowe, interaktywne rozwiązanie do wizualizacji i prezentacji danych, które pomaga użytkownikom biznesowym i osobom podejmującym decyzje szybko wyciągać wnioski z dostępnych danych.

- Integracja i zarządzanie danymi, nowe i ulepszone narzędzia dostarczające wiarygodne, spójne dane właściwym użytkownikom we właściwym momencie, w tym nowe usługi SQL Server Data Quality Services oraz udoskonalone Master Data Services.

- Rozszerzone funkcje PowerPivot - pozwalają klientom wykorzystać nowe, zaawansowane mechanizmy analityczne i jeszcze bardzie ułatwiają pracę ze znajomymi narzędziami dostarczanymi przez Excel.

- Nowy model semantyczny analizy biznesowej (BI) - pojedynczy, skalowalny model aplikacji BI, od raportowania i analizy do pulpitów nawigacyjnych i kart wyników.

- SQL Server Data Tools - nowe narzędzie dla profesjonalnych deweloperów baz danych i aplikacji, które unifikuje tworzenie oprogramowania dla SQL Server i SQL Azure.

Do pobrania:


PC Format / Informacja prasowa
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Hakerzy w słusznej sprawie
16 lutego 2019
Po nietypowe rozwiązanie sięgnął szwajcarski rząd. Świadomie zaprosił do ataku profesjonalnych hakerów, który mają „przetestować”...


Google stworzy własne procesory
15 lutego 2019
Google poszukuje inżynierów do projektu gChips – zatrudnione osoby mają zajmować się produkcją i projektowaniem autorskich układów.

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto