A A A

Android Go sprawi, że nawet tanie smartfony będą działać płynnie

20 maja 2017, 17:40 | Czytany 571
Duża część spośród wszystkich 2 miliardów urządzeń z Androidem to smartfony z niskiej półki cenowej. Niestety zdecydowana większość tego typu sprzętów nie działa tak, jak powinna.
Android Go sprawi, że nawet tanie smartfony będą działać płynnie

Zdaje sobie sprawę praktycznie każdy posiadacz urządzenia z Androidem, które ma 1 GB RAM lub mniej. Sprzętów takich jest naprawdę sporo i z czasem będzie ich coraz więcej. Smartfony stały się bowiem standardem w krajach rozwiniętych i dopiero zyskują popularność w krajach rozwijających się. Ich mieszkańcy mają bowiem bardzo ograniczone zarobki i nie mogą pozwolić sobie na kupowanie sprzętów z wyższej półki. Do tej pory osoby takie były niejako zmuszone do korzystania z tanich smartfonów, na których Android się zacinał lub zawieszał.

Już niebawem tanie smartfony będą działać znacznie lepiej. Będzie to zasługa systemu Android Go.

Jest to lekki system stworzony z myślą o tanich urządzeniach wyposażonych w 512 MB lub 1 GB RAM. Z myślą o Android Go powstaną też lekkie wersje aplikacji, które będą ważyły mniej niż 10 MB. Dzięki temu nie będą zajmować wiele miejsca na smartfonie, nie będą również dużych wymagań sprzętowych. Przykładami takich programów są Facebook Lite, Messenger Lite oraz YouTube Go.

Dzięki temu będzie można je też szybko pobierać z Internetu. Jest to bardzo ważne, ponieważ w krajach trzeciego świata występują duże problemy z dostępem do sieci. Dostęp do niego jest nie tylko utrudniony, ale też dosyć drogi. Sam system Android Go będzie miał też narzędzia ułatwiające kontrolowanie zużycia pakietu danych. Android Go będzie wiedział, z jakiego pakietu danych korzysta użytkownik i będzie działał w ten sposób, by wspomniany pakiet danych wykorzystywać jak najefektywniej. Wykorzystywać będzie do tego między innymi rozwiązanie Chrome Data Saver, czyli technikę kompresji danych w chmurze Google.

Pierwsze urządzenia wyposażone w Android Go trafią na rynek w 2018 roku.

Nie należy jednak spodziewać się, że także tanie urządzenia mobilne dostępne w Polsce będą działać pod kontrolą systemu Android Go, ponieważ nasz kraj jest stosunkowo bogaty, a szybki dostęp do mobilnego Internetu jest u nas standardem. Aktualizacji do Android Go nie otrzymają też już dostępne tanie smartfony. Tego typu sprzęty będą prawdopodobnie dostępne wyłącznie w krajach trzeciego świata. Dlatego jeżeli za rok będziecie kupować tani smartfon, lepiej nie czekajcie na Androida Go. Po prostu wybierzcie urządzenie o jak najlepszej specyfikacji sprzętowej.


Ocena:
Oceń:
Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
avatar
~Anonim
21 maja 2017, 08:21
Witam! A wiadomo już jakie smartfony dostaną tę aktualizację - i czy jest wśród nich "HUAWEI Y5 II"? :oczy:
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto