A A A

Jak wygrać bilety na IEM

8 lutego 2016, 07:00 | Czytany 596
Katowickie finały Intel Extreme Masters przyciągają coraz więcej fanów e-sportu i komputerowych graczy. Impreza w roku na rok staje się coraz większa i coraz trudniej dostać na nią bilety. Wiemy jednak jak to zrobić.
Jak wygrać bilety na IEM

Zwolenników elektronicznej rywalizacji regularnie przybywa i katowicka impreza cieszy się coraz większym powodzeniem na całym świecie. Lubią tu także przyjeżdżać sami gracze, bo polscy kibice (potwierdzają to także sportowcy i muzycy) są bodajże najlepsi na świecie. Jeżeli nie wiesz dokładnie o co chodzi w e-sporcie i w jakie gry gra się na IEM-ie -zapraszamy do lektury obszernego artykułu poświęconego tej tematyce w najnowszym wydaniu PC Formatu - 3/2016 (w kioskach od 8 lutego)

IEM jest imprezą darmową, jednak aby za darmo wejść do hali trzeba w praktyce odstać kilka godzin w kolejce. Dla tych, którzy nie chcą stać przygotowano płatne wejściówki:

· Bilet wcześniejszego wejścia (jednodniowy) - 60 PLN Bilet na wybrany dzień uprawniający do wcześniejszego wejścia - 4.03, 05.03 lub 06.03 Wejście na wydarzenie od godziny 10:00

· Karnet trzydniowy - 150 PLN Bilet na trzy dni uprawniający do wcześniejszego wejścia - 4.03 - 6.03 Wejście na wydarzenie od godziny 10:00

· Karnet PREMIUM (CS:GO, League of Legends, StarCraft II) - 500 PLN Bilet na trzy dni uprawniający do wcześniejszego wejścia  - 4.03 - 6.03 Gwarancja miejsca siedzącego w wybranej strefie PREMIUM - CS:GO, League of Legends lub StarCraft II Zestaw gadżetów Wejście na wydarzenie od godziny 10:00

· Bilet God Mode - 4 000 PLN Bilet na trzy dni uprawniający do wcześniejszego wejścia - 4.03 - 6.03, Gwarancja miejsca siedzącego we wszystkich strefach PREMIUM - CS:GO, League of Legends oraz StarCraft II Zakwaterowanie w pięciogwiazdkowym hotelu Monopol w Katowicach (4-7 marca) Dostęp do strefy VIP z cateringiem Zestaw gadżetów Wejście na wydarzenie od godziny 10:00

Jednak kupno wejściówki  cale nie jest łatwe - najpopularniejsze bilety jednodniowe na sobote i niedzielę kończą się w ciągu kilkunastu minut po rozpoczęciu sprzedaży. Druga tura tych biletów ma się pojawić 11lutego o godzinie 16:00 i pewnie wcale nie będzie tak łatwo je dostać, biorąc pod uwagę, że na imprezę przyjeżdżają też Czesi, Niemcy i mieszkańcy Skandynawii.

Aby załapać się na kupno biletu trzeba dzień wcześniej założyć konto na stronie www.ticketpro.pl a 11 lutego zalogować się około godziny 15:00 i utrzymywać aktywne połączenie (system automatycznie wylogowuje w wypadku wykrycia bezczynności). Obciążenie serwerów w tym czasie jest tak duże, a bilety kończą się w tak zawrotnym tempie, że niestety nie można być pewnym kupna najtańszych biletów. W przeciwieństwie do tych droższych, które cały czas są dostępne. A jeżeli jesteś fanem i chcesz dopingować wybraną drużynę warto pomyśleć o bilecie za 500 zł - dzięki niemu masz bowiem gwarantowane miejsce siedzące, o które wcale nie jest łatwo.

Dla tych jednak którzy się nie załapią na drugą turę przygotowaliśmy kolejna szansę na zdobycie upragnionego biletu. PC Format ma do rozdania 50 biletów wstępu na IEM. Wartość każdego biletu to 60 zł. Bilet uprawnia do wejścia w jeden , wybrany dzień na imprezę.  Ze względu na ograniczoną pojemność hali część biletów będzie już wstępnie przypisana do soboty, część do niedzieli a niektóre będą nieskonfigurowane. Te ostatnie każdy będzie musiał skonfigurować sobie sam, ale niewykluczone, że w późniejszych terminach nie będzie to możliwe, bo np. będzie za dużo chętnych na niedzielę i wolne miejsca zostaną tylko na sobotę.

Bilety mają postać kodów, które należy na stronie https://shop.ticketpro.pl/pl/external/link?en=Intel+Extreme+Masters. Należy zamienić na gotowe bilety.

Konkurs będzie miał 5 tur. Każda tura będzie odbywała się innego dnia i w każdej będzie do wygrania 10 biletów. Każdy będzie więc miał 5 szans na wygranie biletu. Informacje o tym kto wygrał będą pojawiały się na forum PC Formatu w wątku poświęconym bieżącemu numerowi w ciągu 24 godzin po każdej turze konkursu. Zwycięzcy będą też powiadamiani mailowo o wygranej.

Zasady konkursu będą proste i doskonale znane tym czytelnikom PC Formatu, którzy brali udział w dotychczas regularnie organizowanych małych konkursach. Ponieważ jednak konkurs jest przeznaczony dla czytelników niezbędne będzie zaopatrzenie się numer PC Formatu. Nie może to być jeden numer do spółki z kolegą.

Konkurs będzie polegał na wysłaniu o określonej godzinie maila na adres konkurs@pcformat.pl. W treści maila będzie musiało znajdować się zdjęcie płyty CD-ROM z numeru 3/2016 PC Formatu z CZYTELNYM kodem do rejestracji Eseta na tle komputera (musi być widać kawałek płyty, komputera i czytelny kod). Zarówno tytuł maila, oraz godzina rozpoczęcia konkursu będzie podawana z min kilkugodzinnym wyprzedzeniem na fanpage PC Formatu.

https://www.facebook.com/magazynpcformat/

https://www.facebook.com/PCFmag/

Jeżeli nie masz konta na Facebooku, ani żadnego znajomego z takim kontem, który może te informacje sprawdzić dla ciebie, to niestety nie weźmiesz udziału w konkursie, bo jedynie tam będziemy publikować informacje o konkursie.

Maszyną losującą zwycięzców jest serwer pocztowy. Polega to na tym, że ustalamy początek konkursu na godzinę np. 15:00. Pierwsze 10 e-maili, które nadejdzie po tej godzinie to zwycięzcy. Każdy e-mail który przyjdzie o 14:59 lub wcześniej jest dyskwalifikowany.

Proszę nie zgłaszać pretensji w stylu „to niemożliwe, żebym nie wygrał, wysłałem maila dokładnie o 15:00". Po pierwsze - samo dotarcie maila od wysyłki do jego nadejścia trochę trwa - od kilku sekund do nawet kilkunastu minut. Można mieć źle ustawioną godzinę w komputerze, a liczy się wyłącznie czas ustawiony na naszym serwerze (dla informacji - jest to serwer wydawnictwa, redakcja nie ma żadnych możliwości manipulowania nim).  Można mieć pecha i mail przyjdzie za wcześnie o 1 sekundę i zostanie zdyskwalifikowany. Po drugie chętnych do nagrody jest zazwyczaj bardzo dużo i sam konkurs potrafi trwać zaledwie kilka sekund. Różnice w czasie nadejścia e-maili to ułamki sekund - niczym w wyścigach formuły 1 i trzeba mieć trochę szczęścia, aby dokładnie wstrzelić się w szczęśliwe okienko. Nawet jeżeli wysłałeś maila tak, że dotarł do nas równo o 15:00, to może się okazać, że w tej samej sekundzie dostaliśmy jeszcze 100 innych maili. Serwer sortuje takie maile zgodnie z kolejnością nadejścia i można przegrać o ułamek sekundy.

Jeżeli nie wygrasz biletu możesz wziąć udział w kolejnej turze konkursu - w sumie masz 5 szans. Każdy może wygrać maksymalnie tyle biletów ile numerów magazynu zakupi (na jeden kod rejestracyjny przypada jeden bilet), jednak nie więcej niż 50. Mamy tylko 50 biletów więc nawet jak kupisz 100 numerów PC Formatu i będziesz miał dużo szczęścia to dostaniesz tylko 50 biletów. Jeżeli nie wygrasz biletu, możesz to samo zdjęcie użyć w kolejnej turze. Jeżeli wygrasz, a chcesz kolejny bilet - musisz przysłać zdjęcie z nowym kodem.

Jeżeli okaże się, że to samo zdjęcie, lub rożne zdjęcia tej samej płyty zostaną nadesłane przez różne osoby (albo jedną ale z różnych adresów mailowych) - wszystkie zgłoszenia zostaną zdyskwalifikowane.

Konkurs jest formą zabawy dla czytelników. Zabawy mailowej, która łatwo popsuć przysyłając horrendalne ilości maili i blokując skrzynkę. Każdy uczestnik konkursu, który dopuści się spamowania (wyśle w jednej turze więcej niż jedno zgłoszenie) zostanie automatycznie zdyskwalifikowany i pozbawiony możliwości uczestniczenia w konkursie. Nie gramy o życie, lecz o bilety na imprezę. Jeżeli nie umiesz kulturalnie i uczciwie się bawić tutaj, to wskazane jest także, abyś swoją osobą nie psuł innym zabawy na IEM-ie.

We wszystkich wypadkach spornych dotyczących konkursu decydujący głos ma redakcja. Wygrana nie podlega zamianie na cokolwiek innego. Być może sformułowania zawarte w tym tekście nie wszystkim przypadną do gustu, ale organizujemy te konkursy już od dawna i praktyka pokazała, że szczególnie przy atrakcyjnych nagrodach zawsze pojawia się ktoś kto chce zepsuć zabawę innym lub jest obrażony na cały świat, bo nie wygrał.

Ten tekst będzie ulegał zmianom jeżeli pojawią się nowe istotne informacje lub wykryte nieścisłości które będą wymagały sprostowania. Warto więc raz na jakiś czas spojrzeć, czy nie pojawiło się w nim coś nowego.

 

REGULAMIN KONKURSU IEM w PC FORMACIE

1. Niniejszy regulamin (zwany dalej „Regulaminem") określa ogólne warunki uczestnictwa w konkursie „IEM w PC Formacie" (zwanego dalej „Konkursem").


2. Organizatorem Konkursu jest Wydawnictwo Bauer Sp. z o.o. Sp. k. z siedzibą w Warszawie, przy ul. Motorowej 1, zarejestrowana w Krajowym Rejestrze Sądowym prowadzonym przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy pod numerem KRS 0000413132 NIP 527-26-44-323 (zwana dalej „Organizatorem").

3. Ogłoszenie o Konkursie zostanie opublikowane w czasopiśmie „PC Format" nr 3/2016 wydawanym przez Organizatora.


4. Zabawa jest organizowana na terenie Polski w dniach od 12 do 19 lutego 2016 roku. Konkurs kończy się o godzinie 16.00 w dniu 19 lutego 2016 roku.


5. Osoba biorąca udział w Zabawie (zwana dalej „Uczestnikiem") wyraża zgodę na zastosowanie wszystkich postanowień Regulaminu.

6. Uprawnione do wzięcia udziału w Konkursie są wyłącznie osoby, które spełnią następujące warunki (dalej Uczestnik):

a) Prześlą na adres e-mail Czasopisma (konkurs@pcformat.pl) e-mail, którego czas wysyłki, treść, tytuł i wymagane załączniki zostaną opisane w osobnych postach zamieszczanych na fanpage PC Formatu w serwisie Facebook w terminie trwania konkursu.

b) prześlą nie więcej niż jedno zgłoszenie z takim samym kodem widocznym na płycie w każdej turze konkursu,

7. Konkurs ma 5 tur. W każdej do wygrania jest 10 wejściówek na IEM wartych 60 zł każda. Termin i warunki każdej tury ogłaszane będą osobno.

8. W każdej turze zwycięzcą zostają ci Uczestnicy których maile spełniające wymagania opisane w p.6 nadejdą jako pierwsze na adres skrzynki pocztowej. Kolejność mailu ustalana jest automatycznie przez serwer pocztowy. Każda runda trwa do czasu wyczerpania puli nagród lub rozpoczęcia kolejnej rundy (zależy co nastąpi wcześniej). Ostatnia runda trwa do czasu zakończenia konkursu, tj 19 lutego godzina 16.00.

9. Zwycięzców Konkursu poinformujemy w terminie 48 godzin od daty rozpoczęcie każdej tury konkursu za pośrednictwem e-maila.

10. Nagroda zostanie przekazana zwycięzcy Konkursu za pośrednictwem e-maila

11. Wygrane o wartości nie przekraczającej kwoty, ustalonej na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 68 ustawy z dnia 26 lipca 1991 roku o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz. U. z 2010, Nr 51, poz. 307 z późniejszymi zmianami) są wolne od podatku dochodowego.


12. W przypadku, gdy wartość wygranej przekracza kwotę, o której mowa w pkt. 13 powyżej, obowiązek dokonania zapłaty podatku obciąża osobę nagrodzoną. Organizator oblicza należną kwotę podatku oraz wskazuje adres i konto, na jakie należy dokonać wpłaty.


13. Nie odebranie przyznanej nagrody oznacza wygaśnięcie prawa do nagrody.


14. Wyklucza się możliwość zamiany przez nagrodzonego nagrody rzeczowej na ekwiwalent pieniężny lub na inną nagrodę rzeczową.


15. Uprawnienia do odbioru nagród nie mogą uzyskać:
a) pracownicy Organizatora lub spółek zależnych od Organizatora,
b) inne osoby, które brały udział w organizowaniu Konkursu,
c) najbliższe wobec osób wymienionych w lit. a) i b) powyżej, tj. osoby będące wobec takich osób małżonkiem, wstępnym, zstępnym, rodzeństwem, powinowatym w tej samej linii lub stopniu, osobą pozostającą w stosunku przysposobienia lub jej małżonkiem, a także osobą pozostającą we wspólnym pożyciu.


16. Reklamacje dotyczące Konkursu wraz z uzasadnieniem należy przesyłać listownie, w terminie 30 dni od ogłoszenia wyników Konkursu w danym miesiącu, pod adres Organizatora z dopiskiem Konkurs Fair play".


17. Reklamacje rozpatrywane będą przez Organizatora w terminie 14 dni od daty otrzymania reklamacji.

18. Zainteresowani zostaną powiadomieni o sposobie rozpatrzenia reklamacji w formie pisemnej najpóźniej w ciągu 14 dni od daty rozpatrzenia reklamacji.

19. Z racji terminu rozpoczęcia imprezy IEM i terminów rozpatrywania reklamacji, pozytywne rozpatrzenie reklamacji nie gwarantuje otrzymania nagrody.

20. Organizator oświadcza, że dane osobowe Uczestniczek/Czytelników w zakresie: adres email, będą przetwarzane przez Organizatora w celu realizacji umowy przystąpienia do Konkursu i jego prawidłowego przeprowadzenia. Organizator gwarantuje prawo wglądu do swoich danych osobowych oraz ich poprawiania, jak również żądania zaprzestania przetwarzania danych. Dane osobowe nie będą udostępniane innym podmiotom. Podanie danych jest dobrowolne.

21. Osoba biorąca udział w Konkursie wyraża zgodę na zastosowanie wszystkich postanowień Regulaminu.

22. W sprawach nieuregulowanych Regulaminem zastosowanie mają przepisy Kodeksu Cywilnego.

23. Regulamin Konkursu jest dostępny na stronie www.pcformat.pl/komentarze oraz w siedzibie Organizatora.


Tagi: Intel
Ocena:
Oceń:
Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Jaro070
Jaro070
13 lutego 2016, 13:07
Poprawny link do zakupu biletów za pomocą kodu: http://www.ticketpro.pl/jnp/inne/1241314-intel-extreme-masters.html
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto