A A A

Najlepsze aplikacje

17 października 2014, 08:00 | Czytany 715
Liczba aplikacji w sklepie Google Play już dawno przekroczyła liczba 1,4 miliona. Czy jakikolwiek człowiek ma szansę choćby pobieżnie zapoznać się nawet z ich niewielką częścią? Bez skutecznych wskazówek co warto wypróbować, a czego nie – nigdy.
Najlepsze aplikacje

Na świecie mamy 1,175 miliarda smartfonów z Androidem. Każdego dnia aktywowane jest 350 tys. nowych urządzeń. Co miesiąc ilość aplikacji w sklepie Google Play zwiększa się o 15 tys. Wszyscy użytkownicy Androida co miesiąc w sumie pobierają ze sklepu 50 miliardów aplikacji. A do tego trzeba doliczyć olbrzymią rzeszę użytkowników iPhona i Windows Phone.

O czym to wszystko świadczy? O niczym więcej, jak o tym, że urządzenia mobilne, przy czym chodzi tu przede wszystkim o smartfony i tablety, a nie o laptopy, w ciągu ostatnich kilku lat gwałtownie zmieniły nasze życie, zwyczaje, a także sposób korzystania z internetu i dostępu do nowych informacji. Zmiany te zostały przez nas zaadaptowane i w zasadzie spora część populacji bez przenośnego komputera jakim jest smartfon nie jest w stanie już się obejść.

Smartfony i tablety to kolejna fala informatyzacji społeczeństwa - pierwszą były komputery osobiste, ale że był to sprzęt stosunkowo skomplikowany fala, ta dotarła tylko do stosunkowo nielicznych. Dzisiaj komputery są powszechne, a wiadomo, że urządzenia powszechnie dostępne wzbudzają zachwyt na krótko - ile bowiem można się cieszyć nową pralka czy lodówką. Tak samo nowym laptopem, prędzej czy później przestajemy się nim zachwycać I zwyczajnie zaprzęgamy do pracy.

Ponieważ jednak istnieje w nas potrzeba identyfikowania się także ze sprzętem, którego używamy (nie wierzycie? - powiedzcie komuś, że jego smartfon jest kiepski i ma wady, trzy czwarte rozmówców obrazi się jakbyście napluli mu w twarz), schedę po pecetach przejęły smartfony. A taki smartfon to technicznie po prostu miniaturowy komputer. Moc najwydajniejszych smartfonów w niczym nie ustępuje stacjonarnym komputerom sprzed kilku lat.

Dzięki stałemu dostępowi do internetu, który w wygodny sposób może być dostępny z większości smartfonów, zmienił się sposób w jaki komunikujemy się ze sobą. Mniej telefonujemy, częściej korzystamy z komunikatorów i portali społecznościowych. Jednak możliwości smartfona nie ograniczają się wyłącznie do komunikowania i dostępu do najnowszych wiadomości. Są to wielofunkcyjne narzędzia, które niczym kiedyś scyzoryk zawsze mamy pod ręką. Jednak podobnie jak komputer bez oprogramowania jest tylko nic nie warta skrzynką, tak aby smartfon był użytecznym narzędziem musi być wyposażony w odpowiednie aplikacje. Aplikacji tych wcale nie jest mało, wręcz przeciwnie jest ich zdecydowanie za dużo i wytropienie w tym gąszczu ciekawej i użytecznej jest naprawdę niełatwe.

Wobec natłoku aplikacji bardzo ciekawą okazuje się statystyka dotycząca ilości aplikacji jakie instalowane są w smartfonach przez ich użytkowników. Otóż okazuje się, że prym wiodą w tym Koreańczycy (co akurat nie jest dziwne, bo to najbardziej zinformatyzowany naród). Przeciętny Koreańczyk ściągnął i zainstalował 40 aplikacji. To bardzo dużo, bo średnia światowa to zaledwie 25. Ja w swoim telefonie -za zostawiam tylko te z których korzystam, mam ich 60. Oznacza to jednak, że są użytkownicy, którzy nigdy nie ściągnęli żadnej aplikacji. To tak jakby kupić  najnowszy odtwarzacz blu-ray i oglądać wyłącznie te filmy, które dostaliśmy razem z nim w promocji, żadnych nowych.

Dlatego, aby przekonać niedowiarków, że aplikacje ściąga się łatwo i są naprawdę użyteczne, a także aby ułatwić poruszanie się w nieprzebranych zasobach sklepów z aplikacjami stworzyliśmy nowy magazyn Top Apps.

Jest to czasopismo, które w całości poświęcone jest właśnie aplikacjom mobilnym. W Top Apps, jak sam tytuł magazynu wskazuje, zebrano wyłącznie najlepsze, wyselekcjonowane i sprawdzone programy.

W pierwszym numerze Top Apps zamieściliśmy opisy ponad 200 aplikacji, więc z całą pewnością każdy trafi tu na program jakiego wcześniej nie znał, a z pewnością uzna za użyteczny. Zamieściliśmy też wiele poradników, zarówno podpowiadających jak korzystać z wybranych programów, jak i ułatwiających wybór nowego smartfona i tabletu.

Nowy magazyn skupia się przede wszystkim na najpopularniejszym w naszym kraju systemie, jakim jest Android, ale nie pomija też iOS-a ani Windows Phone - w Top Apps znajdziesz aplikacje na wszystkie smartfony i tablety.

Pierwszy numer Top Apps dostępny będzie w sprzedaży od 22 października.

 

 


Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto