A A A

Perfekcja jest nudna. Samsung Galaxy Note 7 jest tego najlepszym przykładem

3 sierpnia 2016, 16:10 | Czytany 356
Pamiętacie, jak każda generacja sztandarowych smartfonów wprowadzała rewolucyjne rozwiązania, które wywracały rynek mobilny do góry nogami? Mam dla was przykrą wiadomość: te czasy już się skończyły.
Perfekcja jest nudna. Samsung Galaxy Note 7 jest tego najlepszym przykładem

Brutalnie przekonałem się o tym ponad tydzień temu, gdy przedpremierowo miałem okazję korzystać z Samsunga Galaxy Note 7, najnowszego smartfona koreańskiej firmy. Sprzęt ten naprawdę ociera się o perfekcję i ciężko mu cokolwiek zarzucić. Jest wyposażony w wysokiej jakości obudowę wykonaną z metalu i szkła, zaś jego ekran ma delikatnie zakrzywione krawędzie, które dodają mu szyku.

Wspomniany wyświetlacz zajmuje aż 78 proc. przedniej części obudowy, co jest świetnym wynikiem. Samsung do minimum ograniczył wymiary tego urządzenia, dzięki czemu da się go całkiem komfortowo używać nawet jedną ręką. Jasne, nie sięgniemy wtedy w każdy zakątek ekranu, ale nie będziemy musieli kurczowo trzymać tego sprzętu w dwóch dłoniach przez cały czas. Przypominam, że mówimy tu o sprzęcie z ogromnym, 5,7-calowym wyświetlaczem!

Co poza tym znalazło się w Samsungu Galaxy Note 7?

Bardzo mocne podzespoły... znane z Samsunga Galaxy S7. Świetny aparat... znany z Samsunga Galaxy S7. No i wspomniana obudowa... również znana z Samsunga Galaxy S7. Ze stosunkowo nowych rozwiązań możemy tu zauważyć port USB-C, który powoli staje się rynkowym standardem oraz skaner tęczówki oka zabezpieczający nasze dane.

Samsung Galaxy Note 7

Owszem, ostatni podzespół jest bardzo interesującym rozwiązaniem, jednak niezbyt użytecznym. Wolę odblokować swój smartfon lub zalogować się do strony internetowej przykładając palec do czytnika linii papilarnych, zamiast podnosząc telefon i wyglądać jakbym robił sobie selfie. Podczas używania smartfonu po prostu staram się nie wyglądać głupio. Dlatego jestem przekonany, że wspomniany skaner tęczówki to innowacja wprowadzona bardzo na siłę, która może sprawdzić się w komputerach (funkcja Windows Hello), ale nie w urządzeniach mobilnych.

Kiedyś Samsungi Galaxy Note były urządzeniami na wskroś biznesowymi. Było to widać po rozmiarze, wyglądzie i funkcjach tych sprzętów. Dziś są to po prostu większe Samsungi Galaxy S wyposażone w rysik i dedykowane mu funkcje. I o ile wydają się one naprawdę użyteczne, to nie sprawiają, że mam ochotę biec po ten smartfon do sklepu. W przypadku Samsunga Galaxy Note pierwszej, drugiej, trzeciej i czwartej generacji tak było. Teraz po prostu patrzę na ten smartfon i widzę znajomego, z którym całkiem niedawno się widziałem.

Naprawdę ciężko tu o jakiekolwiek emocje.

Jednak... czy Samsung miał w ogóle szansę ich wzbudzenia? Moim zdaniem nie. Rynek urządzeń mobilnych dojrzał, a sztandarowe sprzęty Samsunga ocierają się o perfekcję. Ich jakość wykonania, wydajność, możliwości, wszystko stoi na najwyższym poziomie. Rzecz jednak w tym, że perfekcja jest przewidywalna i przez to... nudna.

Dlatego cieszy mnie, że oprócz zachowawczego Samsunga i Apple na rynku są też takie firmy jak LG, Huawei oraz Lenovo, które chociaż starają się tworzyć innowacje, dodając do swoich sprzętów moduły, a także dodatkowe monochromatyczne i szerokokątne aparaty, których próżno szukać w sprzętach innych producentów. Firmą taką był też kiedyś Samsung, który pięć lat temu wydając pierwsze urządzenie z serii Galaxy Note pokazał, jak powinien wyglądać nowoczesny smartfon i że klienci potrzebują dużych ekranów. W ten sposób Koreańczycy wywrócili rynek do góry nogami.

Nie mam jednak złudzeń co do tego, że takich innowacyjnych produktów będzie coraz mniej. W końcu zdecydowana większość posiadaczy smartfonów to nie entuzjaści, tylko zwykli użytkownicy, którzy od ciągłego rozwoju pełnego bardziej i mniej miłych niespodzianek wolą pewną przewidywalność, swego rodzaju politykę ciepłej wody w kranie. Absolutnie nie dziwi mnie to jako klienta, w końcu każdy lubi mieć święty spokój. Jednak mój wewnętrzny entuzjasta i chłopiec głodny zabawek patrzy na tą sytuację z nieukrywanym smutkiem.


Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto