A A A

SteelSeries Rival 700 to niebanalna mysz, która chce rozmawiać z graczem

11 marca 2016, 09:40 | Czytany 206
Jeśli zamierzacie w najbliższym czasie kupić myszkę dla graczy, powinniście poważnie wziąć pod uwagę kupno gryzonia SteelSeries Rival 700, który powinien trafić do sklepów w ciągu kilku tygodni. Korzystałem już z tej myszy i mogę pokusić się o stwierdzenie, że jest to jedna z najlepszych kiedykolwiek stworzonych myszy. Nie jest ona jeszcze dostępna w sklepach, ale ja miałem już okazję poznać jej możliwości.
SteelSeries Rival 700 to niebanalna mysz, która chce rozmawiać z graczem

To, co najbardziej przykuwa uwagę w SteelSeries Rival 700 to ekran OLED. Znajduje się on po lewej strony myszy i wyświetla dane z rozgrywki. Do wyświetlanych informacji należą liczba zdobytych punktów, czas pozostający do końca rundy oraz... dowolna inna informacja, którą da się zaprogramować. Przedstawiciel SteelSeries przedstawił nawet takie rozwiązanie, jak obracająca się twarz Nicolasa Cage'a po zdobyciu określonej liczby punktów.

Ta mysz chce rozmawiać z graczem!

Podobnych scenariuszy jest zdecydowanie więcej i zależą one tylko od tego, jakie dane z konkretnej gry odczyta oprogramowanie SteelSeries Engine. Następnie można samemu zdefiniować konkretną regułę i wybrać, jaki efekt wyświetla się on po spełnieniu jej. Oprócz tego ekran OLED ma bardziej standardowe zastosowanie, takie jak szybki dostęp do ustawień myszy. Wystarczy użyć przycisku i rolki, by szybko podejrzeć lub zmienić czułość myszy.

SteelSeries Rival 700

Nie da się jednak ukryć, że wyświetlacz to jedynie gadżet. O wiele bardziej przydatne okazują się wibracje. Przyznam, że początkowo bardzo sceptycznie podchodziłem do tego rozwiązania. Bałem się, że drgania utrudnią sterowanie myszą, przez co rozwiązanie to będzie bardziej przeszkadzać niż pomagać. Okazuje się jednak, że mysz bardzo delikatnie drga do środka i nie tylko nie przeszkadza, ale wręcz pomaga w rozgrywce.

Działanie tego rozwiązania można też dowolnie skonfigurować. Mysz może drgać po każdym celnym trafieniu w głowę, otrzymaniu dużych obrażeń lub przy okazji kończenia się amunicji. Co więcej, można ustawić kilka rodzajów drgania, które będą uruchamiać się w różnych sytuacjach. Drganie może być pojedyncze, wielokrotne, krótkie, długie. Możliwości jest tu naprawdę dużo i sprawiają one, że spersonalizowanie myszy jest bardzo łatwe. Mysz może też reagować na różne sytuacje poprzez wyświetlanie kolorów.

SteelSeries Rival 700

Dopasuj mysz do siebie.

SteelSeries Rival 700 jako jedyna z niewielu myszy to rozwiązanie w pełni modułowe. Wystarczy odkręcić cztery śrubki, by móc wymienić w niej sensor. W podobny sposób można wymienić jej plecki na takie wykonane z innego materiału. Podmienić można też kabel micro-USB, za pomocą którego urządzenie komunikuje się z komputerem. Mysz ma być dostępna w wersji z gumowym i plecionym kablem. Nie należy jednak martwić się o to, że kabel w środku emocjonującego meczu zaczepi się o monitor i odłączy od myszki. Nie będzie to możliwe, ponieważ zastosowana wtyczka microUSB jest pionowa.

Jeżeli chcecie w pełni dopasować myszkę do swoich potrzeb, powinniście ją zamówić ze strony SteelSeries. Wówczas otrzymacie wszystkie interesujące was elementy. Po kupieniu myszy w sklepie, dodatkowe elementy będziecie musieli dokupić w internetowym sklepie SteelSeries. Mysz SteelSeries Rival 700 może wydawać się droga, bo kosztuje 450 zł. Jest to jednak cena uzasadniona, ponieważ urządzenie to należy do serii Rival. Z tego powodu można być pewnym, że będzie on cechować się najwyższymi możliwymi osiągami i jakością wykonania. Gdy dodamy do tego wyżej wymienione niestandardowe funkcje i możliwości okaże się, że SteelSeries Rival 700 nie stanie się tania, ale z całą pewnością będzie warta swojej ceny. Mysz ta trafi do sklepów już w kwietniu.


Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto