A A A

Wakacje - czas na nowy zawód z 20% rabatem

2 czerwca 2017, 15:20 | Czytany 196
Najpopularniejszym zawodem jaki można zdobyć w czasie wakacji był do tej pory zawód miłosny. Najwyższy czas jednak to zmienić i zainteresowac się karierą programisty. Zwłaszcza, że taka inwestycja może się dość szybko zwrócić. Zwłaszcza gdy wykorzystasz kod rabatowy z PC Formatu.
Wakacje - czas na nowy zawód z 20% rabatem

Czy każdy może być programistą?

Choć każdy może biegać, to jednak nie każdy będzie w top 10 maratończyków. Ale, zawód programisty jest obecnie dużo bardziej różnorodny i otwarty, niż jeszcze 10 lat temu, w związku z czym każdy może spróbować znaleźć tu swoje miejsce. Nie ma ścisłych wytycznych kto będzie dobrym programistą, najbardziej istotna jest umiejętność logicznego myślenia i rozwiązywania problemów. Znane są przypadki osób z zupełnie innym wykształceniem, które są obecnie świetnymi programistami.

Statystyczny uczestnik bootcampu w USA to 30-to latek, z ok. 7 letnim stażem pracy, ma przynajmniej licencjat i nigdy nie pracował jako programista (za: https://www.coursereport.com/blog/am-i-the-right-candidate-for-a-coding-bootcamp).

Jakie są motywacje kandydatów na bootcampy
• niezadowolenie z bieżącej pracy
• brak praktycznych umiejętności do zawodu programisty, nawet po ukończeniu kursu IT na uczelni wyższej
• chęć powrót do dawnego zainteresowania
• odkrycie nowej pasji
• chęć wykorzystania obecnej szansy na rynku pracy - zapotrzebowania na programistów

Czy naprawdę można zostać programistą w 2 miesiące?
2 miesiące to szczytowy okres przygotowań do zdobycia zawodu programisty, co nie znaczy, że całość procesu (od "zera" do pracownika) trwa 2 miesiące. Przed bootcampem konieczne jest przygotowanie, przynajmniej 1-2 miesięczne, które da niezbędne podstawy do podjęcia nauki na bootcampie; W Kodołamaczu wspieramy ten proces oferując "zerówki" - kursy przygotowujące dla osób bez wcześniejszego doświadczenia w zakresie bootcampu. Po bootcampie jest czas na poszukiwanie pracy i ew. podjęcie stażu, co może potrwać kolejne 3-6 miesięcy. Łączny proces to zatem 9-12 miesięcy, kiedy można rozpocząć pracę jako początkujący programista

Od bootcampu do pełnoprawnego programisty

Serwis Kodołamacz.pl startuje z kolejnym bootcampem programistycznym. Pierwszy w Polsce bootcamp Full-stack pozwoli na poznanie tajników tworzenia serwisów internetowych zarówno pod kątem interfejsu i wyglądu, jak również ich wewnętrznej mechaniki.

Bootcamp Full-stack nie dostarcza tylko fragmentarycznej wiedzy, lecz pomaga budować umiejętności i zrozumienie w odniesieniu do całego ekosystemu IT. Zapotrzebowanie na specjalistów w tej dziedzinie jest ogromne, a proponowane przez Kodołamacza szkolenie zostało przygotowane tak, aby maksymalnie odpowiadać oczekiwaniom pracodawców i realiom rynku pracy. Najbliższy Bootcamp Full-stack startuje 19 czerwca. Szkolenie trwa 7 tygodni, obejmuje 30 dni warsztatów (240h) oraz dwudniowe (16h) szkolenie z rekruterem.

O Bootcampach Kodołamacz
Bootcampy Kodołamacz.pl to innowacyjna forma szkoleń IT dedykowanych osobom, które wiążą swoje plany zawodowe z tą branżą, przygotowanych przez ekspertów z wieloletnim doświadczeniem w dziedzinie nauki programowania. Program nauki daje możliwość rozwoju zarówno osobom stawiającym pierwsze kroki jak i specjalistom IT. Bootcampy Kodołamacz.pl powstają w oparciu o doświadczenia jej organizatora - Sages sp. z o.o., która od ponad 9 lat kształci profesjonalistów IT, organizując szkolenia oraz eventy branżowe w Polsce i za granicą, a także współprowadząc studia podyplomowe na Politechnice Warszawskiej.

Bootcamp to nowoczesny kurs programowania, który w krótkim czasie pozwoli zdobyć kompetencje odpowiadające oczekiwaniom pracodawców. Dzięki swojej intensywności i nastawieniu na praktyczną naukę umożliwia szybkie przeszkolenie zawodowe. Przede wszystkim uczy uczestników samodzielnie rozwiązywać problemy projektowe i to te realne, a to przyda się od razu po rozpoczęciu nowej pracy.

Przed rozpoczęciem nauki..

..niezbędne jest przejście procesu kwalifikacyjnego oraz zapoznanie się z dostarczonymi przez Kodołamacza materiałami. W przypadku osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z branżą IT rekomendowany jest natomiast udział w kursie "zerówkowym". Osoby, które zdecydują się na udział w najbliższym bootcampie Full-stack mogą skorzystać z bezpłatnego, pięciodniowego kursu przygotowawczego z podstawami programowania w Javie.

Bootcamp Full-stack to nowość na rynku przygotowująca do pracy w charakterze Full-stack Java Developera. Osoba o takim profilu zawodowym to specjalista posiadający szeroką wiedzę, która umożliwia pracę na dowolnej warstwie stosu technologicznego m.in z zakresu technologii backendowych i frontendowych, baz danych, komunikacji sieciowej, interfejsu użytkownika czy bezpieczeństwa. Bootcamp Full-stack obejmuje zarówno programowanie interfejsu użytkownika jak i tworzenie logiki biznesowej oraz dostępu do danych w oparciu o język Java oraz dedykowane mu frameworki i narzędzia. Tworząc program bootcampu baczną uwagę zwrócono również na to, że dobry programista powinien świetnie znać swój warsztat pracy: pisać czytelny, testowalny i utrzymywalny kod, jak również znać biblioteki wykorzystywane we współczesnych projektach.

Dlaczego język Java?

Na podstawie obserwacji rynku IT w ostatnich latach można śmiało stwierdzić, że z punktu widzenia pracodawcy to właśnie Java jest wiodącą technologią w aplikacjach korporacyjnych, nie zaś przykładowo PHP czy Ruby, które używane są najczęściej do tworzenia tych mniej skomplikowanych systemów. Dominacja Javy ma także swoje odzwierciedlenie w wynagrodzeniach na stanowiskach developerskich. Według Raportu Płacowego Hays 2017 najczęściej oferowane miesięczne wynagrodzenie brutto na stanowisku Java Developera wynosi ok. 14 000 PLN, podczas gdy programista PHP może liczyć na pensję w wysokości średnio 10 000 PLN.


Więcej na: http://kodolamacz.pl/bootcamp-fullstack/

Ile to kosztuje?
Bootcamp nie jest tani, dokładną cene poznasz pod linkiem umieszczony powyżej. Decydując się na udział w szkoleniu masz jednak co najmniej dwa plusy:
1. Zdobędziesz leiej płatną pracę i zainwestowana kwota szybko się zwróci.
2. Jeżeli skorzystasz podczas rejestracji z kodu PCFULL20 otrzymasz 20% upustu.

 


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto