A A A

Zostań szpiegiem

31 października 2014, 08:00 | Czytany 11871
Dzisiaj zdecydowanie łatwiej zliczyć firmy i technologie, które w żaden sposób nie szpiegują użytkowników i nie gromadzą danych na ich temat, niż te które to robią. A skoro szpiegowanie stało się powszechne, to czemu i my nie mielibyśmy się zabawić w śledzenie innych. Zwłaszcza, że właśnie pojawił się gadżet, który to umożliwia.
Zostań szpiegiem

Różnego rodzaju gadżetów szpiegowskich na rynku mamy całe mnóstwo, więc jeżeli chcemy na serio pobawić się w szpiega to wystarczy jedynie określić jakie dane zamierzamy uzyskać i jakim budżetem na to dysponujemy. Jednak szpiegowanie ma też druga stronę medalu - znając położenie osób lub przedmiotów możemy im pomóc w sytuacji awaryjnej lub po prostu odzyskać, gdy zostaną skradzione. Oczywiście na rynku są dostępne usługi lokalizujące smartfony i inne podobne rozwiązania. Sęk w tym, że najwyraźniej rynek osiągnął stadium przesytu uniwersalnymi urządzeniami i zaczyna odbijać w przeciwnym kierunku - prostych w obsłudze narzędzi dedykowanych tylko do jednego celu.

Na konferencji urządzenie prezentowała  "Pani Gadżet", czyli Anna Nowak-Ibisz

Takim właśnie narzędziem jest Trackimo. Jest to małe urządzenie wyposażone w moduł GPS oraz GSM, które jest zintegrowane z aplikacją na smartfony (Android oraz iOS). Co robi ten sprzęt - po prostu raportuje swoją pozycję. Dzięki monitorowaniu za pośrednictwem satelit (GPS) oraz sieci komórkowej (A-GPS) można z dużą dokładnością określić położenie urządzenia. To ostatnie jest raportowane co minutę lub rzadziej, w zależności od zdefiniowanych przez użytkownika ustawień.

Głównym przeznaczeniem Trackimo to przede wszystkim zapewnienie bezpieczeństwa osobom, zwierzętom oraz wartościowym przedmiotom. Ponieważ sprzęt wyposażony jest w przycisk SOS i dwa dodatkowe konfigurowalne przyciski można w niego wyposażyć dziecko lub osobę starszą, które w sytuacji zagubienia się nieznanej okolicy nada sygnał alarmowy zawierający aktualną pozycję. Taki sygnał trafia na zdefiniowaną przez użytkownika skrzynkę pocztową lub numer telefonu, co umożliwia podjęcie odpowiedniej interwencji.

Rzecz jasna Trackimo to także idealne urządzenie dla właścicieli czworonogów - przyczepiony do obroży nadajnik umożliwi łatwe zlokalizowanie zaginionego pupila. Jeżeli jednak już zastanawiasz się czy nie kupić takiego sprzętu swojemu kotu czy psu, zaczekaj - na przyszły rok zapowiadane są nowe modele, przystosowane zarówno kształtem do obroży, jak również o zwiększonej odporności na warunki zewnętrzne.

Trackimo to także doskonały sposób na zlokalizowanie zaginionego w podróży lotniczej bagażu - system działa na całym świecie, oraz samochodu. Zwłaszcza to ostatnie zastosowanie powinno zdobyć spora popularność - to zdecydowanie najtańszy sposób kontroli położenia auta, zarówno jako sposób kontroli pracowników poruszających się samochodami służbowymi, jak i metoda na odzyskanie skradzionego samochodu.

Aplikacja kontrolująca Trackimo umożliwia ustawienie częstotliwości raportowania położenie, oraz szeregu alarmów wywoływanych określonymi zdarzeniami - np. niskim poziomem baterii, przekroczeniem zdefiniowanej prędkości poruszania się, czy wejściem, lub opuszczeniem określonej strefy na mapie.

Akumulator zapewnia do 6 dni pracy urządzenia przy włączonym raportowaniu na żądanie, po ustawieniu zgłaszania pozycji co 1 min czas działania sprzętu nie powinien być krótszy niż 36 godzin. Trackimo jest ładowane przez standardowy port microUSB można więc korzystać ze zwykłych ładowarek smartfonowych oraz powerbanków.

W urządzenie jest wbudowana karta SIM o międzynarodowym zasięgu, dlatego sprzęt będzie działał w każdym miejscu na Ziemi. Niestety wiąże się to także z koniecznością opłacania abonamentu, który wynosi 20 zł miesięcznie. Nie ma przy tym konieczności podpisywania jakichkolwiek zobowiązań. Jeżeli nie zapłacimy za kolejny miesiąc, sprzęt po prostu przestanie działać. Jeżeli pół roku później zapłacimy abonament  - znów bez problemu zacznie poprawnie funkcjonować.  Sugerowana cena detaliczna urządzenia to 199 zł brutto.

www.trackimo.pl

 

 


Tagi: GPS
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto