Marek Konderski
Marek Konderski
Redaktor Naczelny magazynu PC Format. Przygodę z dziennikarstwem zaczynał od magazynów kierowanych do graczy, później długo zajmował się wyłącznie sprzętem komputerowym. Obecnie pasjonuje się wszystkim, co jest związane z komputerami i internetem, ze szczególnym nastawieniem na tworzenie materiałów wideo, gadżety elektroniczne oraz praktyczne zastosowanie smartfonów. Co ważne w sieci - nie ma alergii na koty.

Rzeczywistość całkiem niewirtualna
19 września 2015
Coraz więcej aktywności przenosimy do sieci, czyli świata wirtualnego. Ten rzeczywisty jednak nie znika, gdzieś trzeba przecież mieszkać jeść i spać. Co więcej, pewne elementy występujące do tej pory tylko w sieci zaczynają przechodzić do "reala".
Marek Konderski

Wejdź do wnętrza gry
14 września 2015
Wirtualna rzeczywistość wydaje się być przyszłością rozrywki. Zanurzenie się w wirtualnym świecie jest szczególnie atrakcyjne dla graczy i to oni jako pierwsi będą w praktyce testować nową technologię. Doskonałym jej zwiastunem jest zdecydowanie najlepszy w tej chwili na rynku system HTC Vive, który mieliśmy okazję testować.
Marek Konderski

Podsumowanie IFA 2015
12 września 2015
Zakończone berlińskie targi elektroniki użytkowej IFA to świetna soczewka w której skupiają się tendencje i kierunki w jakich zmierza rynek. Co ciekawe niekiedy są to tylko mrzonki, a rzeczywistość okazuje się całkowicie inna od oczekiwań. Sprawdźmy co pokazano tym razem i jakie są aktualne tendencje.
Marek Konderski

Wybierz najlepszego indyka
10 września 2015
Na rynku gier tworzonych przez niezależnych developerów , czyli tzw. indie games regularnie można znaleźć prawdziwe perełki. Tym bardziej warto popierać wszelkie inicjatywy wspierające ten segment rynku. Zwłaszcza takie, w których przy okazji można wygrać coś dla siebie.
Marek Konderski

Elegancka chmura na własność
25 sierpnia 2015
Dyski sieciowe - NAS-y są w praktyce dla przeciętnego użytkownika czymś bardzo skomplikowanym i co za tym idzie z pewnością nieprzydatnym. Z drugiej jednak strony ten sam użytkownik coraz wyraźniej widzi sens korzystania z zewnętrznego zbiornika danych, do którego można się odwoływać z dowolnego laptopa smartfona i tabletu i to nie tylko w domowej sieci, ale także poza domem.
Marek Konderski

Od dziś płatny Youtube
13 sierpnia 2015
Piekło w końcu zamarzło. YouTube właśnie włączył w Polsce możliwość uruchomienia płatnych subskrypcji kanałów i poszczególnych filmów. Teraz się zacznie prawdziwa jazda bez trzymanki.
Marek Konderski

Alfabet od Google
11 sierpnia 2015
Google stworzyło spółkę-córkę, która przejęła wyszukiwarkowego giganta i całą jego działalność stając się właścicielem całego googlowego biznesu. Na czele nowej spółki stoi nadal prezes Google - Larry Page? O co w tym chodzi? Czyżby to próba poprawienia swojego PR zanim firma Alphabet sięgnie po faktyczną władzę nad światem?
Marek Konderski

Nie spiesz się po Windows 10
5 sierpnia 2015
Na darmową aktualizację Windows 7 i 8 do najnowszej dziesiątki jest aż rok czasu. Nie warto się więc spieszyć i stać się zwierzątkiem laboratoryjnym. Zdecydowanie lepiej uczyć się na cudzych błędach. Zwłaszcza, że pierwsze kwiatki własnie zaczynają się pojawiać.
Marek Konderski

Antywirus w samochodzie
23 lipca 2015
Programy antywirusowe, po komputerach i niby odpornych na szkodniki Macach skutecznie opanowują smartfony. Co będzie następne w kolejności? Czyżby samochody?
Marek Konderski

Po ile ten Windows?
15 lipca 2015
Do premiery Windows 10 zostały dwa tygodnie. Nowy system Microsoftu wzbudza więc coraz więcej emocji. A zwłaszcza jego cena, bo dla wielu użytkowników dotychczasowych Windowsów Dziesiątka ma być dostępna za darmo.
Marek Konderski

Tęczowy eksperyment
3 lipca 2015
Ludzie są z natury i w ogólnej masie leniwi. Nie ma w tym zasadniczo nic złego, bo lenistwo jest jednym z mechanizmów zaprojektowanych przez naturę. Czy można jednak na lenistwie zarobić? Pewnie można i właśnie próbuje to zrobić Facebook.
Marek Konderski

Zagraj i wygraj
30 czerwca 2015
Gry komputerowe to przyjemna rozrywka, której do ideału całkiem niedaleko. Gdyby jeszcze zamiast płacić za gry można było na nich zarabiać, albo wykorzystać zdobytą wiedzę do zgadnięcia nagród, byłoby naprawdę super. No i właśnie okazuje się, że można. Razem z firmą Lenovo proponujemy konkurs wiedzy o grach, w którym można wygrać naprawdę dobre nagrody.
Marek Konderski

Przyszłość rzeczywistości wirtualnej
1 czerwca 2015
Oculus Rift i podobne urządzenia innych producentów mogą stworzyć nowy popularny segment rynku elektronicznego, ale akceptacja użytkowników będzie zależała od możliwości tworzonych przez oprogramowanie – oceniają dla PC Format eksperci z branży nowych technologii, gier i platform VR.
Marek Konderski

Wiedźmiński smrodek
20 maja 2015
Premiera Wiedźmina 3 sprawiła, że aktualnie wiedźmin jest wszędzie. Strach lodówkę otworzyć, bo i tam Geralt może się czaić. Jednak w tej beczce miodu znalazła się łyżka, a nawet dwie dziegciu. Obie lekko śmierdzą, ale warto o nich powiedzieć, bo może oczyści to atmosferę na przyszłość.
Marek Konderski

Darwin, wilki i poczta
16 maja 2015
Zgodnie z teorią doboru naturalnego osobniki niedostosowane do środowiska, w którym żyją są skazane na eliminację. A ponieważ coraz większa część naszego życia zaczyna toczyć się w świecie wirtualnym, to umiejętność poruszania się w cyfrowych zagadnieniach nabiera szczególnego znaczenia.
Marek Konderski

Wyrok w zawiasach
29 kwietnia 2015
Jednym z newralgicznych punktów każdego laptopa są zawiasy. Ten prosty mechanizm pracuje wielokrotnie każdego dnia i jeżeli jest nietrwały, albo przenosi przeciążenia na obudowę nasz komputer dość szybko szlag trafi w miejscu łączenia ekranu z resztą. Słabe zawiasy to nic innego jak wyrok dla notebooka.
Marek Konderski

YouTube za kasę
16 kwietnia 2015
Ostatnia zmiana warunków monetyzacji na YouTube wywołała spore poruszenie. Podniosły się głosy, że YouTube będzie płatny. Bo będzie. I bardzo dobrze.
Marek Konderski

4K tylko dla sokołów
8 kwietnia 2015
Powoli, już nie za pomocą rozgłosu ale faktycznych działań dookoła nas pojawia się coraz więcej urządzeń o rozdzielczości 4K. Czy rzeczywiście jest z czego się cieszyć i tak duża rozdzielczość jest do czegokolwiek potrzebna?
Marek Konderski

Szklane jaja
6 marca 2015
Każdy z nas mimo potrzeby przynależności do grupy lubi się czymś wyróżniać. Dlatego lubimy kupować urządzenia, samochody, meble, cokolwiek, które nie są banalne. Szare i zwyczajne przedmioty, nawet gdy są naprawdę dobrej jakości są odbierane jako pozbawione wyrazu i kompletnie nieseksowne. Przekonał się o tym na własnej skórze Samsung.
Marek Konderski

Ściągaj za darmo
6 lutego 2015
W najnowszym numerze PC Formatu znajdziesz kod promocyjny do serwisu Rapideo.pl. To wygodny sposób, żeby za darmo skorzystać z możliwości jakie dają konta typu premium kilkudziesięciu serwisów do przesyłania plików.
Marek Konderski

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto