Dawid Kosiński
Dawid Kosiński
Jego zainteresowanie sprzętem rozpoczęło się, gdy miał dwa lata i dostał pierwszy komputer – Commodore 64. Czternaście lat później zaczął na poważnie zgłębiać wiedzę o sprzęcie i przekazywać ją innym na łamach wielu portali oraz pism o tematyce komputerowej, co robi do dziś. Oprócz komputerów interesuje go też rap oraz jego kierunek studiów, czyli budownictwo. Możecie znaleźć go na Twitterze pod loginem @kosa64.

Tak, elektronika w Polsce jest droga. Ale jest to w pełni uzasadnione
18 lutego 2017
Popatrz na cenę konkretnego gadżetu wyrażoną w dolarach. Potem spójrz na jej odpowiednik w złotówkach. Przelicz dolary na złotówki. Następnie znowu zamień złotówki na dolary. Obie wartości nadal nie spinają się? Wniosek jest prosty, ktoś tu próbuje cię oszukać.
Dawid Kosiński

Moda na lata 90-te, czyli żerowanie na naszych wspomnieniach
17 lutego 2017
Nie do końca zdaję sobie sprawę, w którym roku żyję. W mojej ulubionej grze pojawiła się właśnie druga generacja Pokemonów, za kilka miesięcy do sklepów trafi Crash Bandicoot, a praktycznie za kilka dni ma zostać zaprezentowana Nokia 3310.
Dawid Kosiński

To najgorszy moment na kupienie taniego smartfona z Chin
15 lutego 2017
Jeżeli zamierzaliście teraz nabyć tanie urządzenie mobilne z Państwa Środka, lepiej się powstrzymajcie. Istnieje realne zagrożenie, że kupiony w ten sposób sprzęt nie będzie obsługiwał wielu podstawowych funkcji.
Dawid Kosiński


Wymiana procesora na nowy nie będzie mieć sensu. Przynajmniej nie w tym roku
12 lutego 2017
Podczas corocznego spotkania z inwestorami Intel wyjawił kluczowe informacje na temat nadchodzących procesorów Core 8. generacji. Można spodziewać się, że duża część użytkowników także w tym roku nie będzie czuć potrzeby wymiany swojego dotychczasowego procesora na nowy.
Dawid Kosiński


Chcesz zrobić ładne selfie? Zapłać za nie... swoimi danymi
22 stycznia 2017
W ostatnich dniach ogromną popularność zdobyła aplikacja Meitu. Program ten w duzej mierze składa się z filtrów pozwalających użytkownikom upodobnić się do bohaterów azjatyckich animacji. I choć program ten jest bezpłatny, to za piękne zdjęcia trzeba zapłacić… swoimi danymi.
Dawid Kosiński


Proste rozwiązania, bez których nie mogę sobie wyobrazić dzisiejszych smartfonów
4 stycznia 2017
Choć może wydawać się, że na rynku smartfonów od dłuższego czasu panuje stagnacja, nie jest to prawda. W ciągu ostatnich kilku lat w urządzeniach mobilnych pojawiło się wiele interesujących funkcji, które początkowo wydawały mi się idiotyczne, a dziś nie wyobrażam sobie bez nich życia. Coraz częściej są one dostępne nawet w tanich sprzętach.
Dawid Kosiński

Już niebawem uruchomisz pełnego Windowsa na... swoim smartfonie
2 stycznia 2017
Od kilku tygodni coraz głośniej słyszy się o tym, że już niebawem na urządzeniach wyposażonych w procesory ARM będzie można uruchomić system Windows 10. Na pierwszy rzut oka może wydawać się, że to żadna rewolucja. Jednak tak naprawdę jest to wydarzenie przełomowe, które może całkowicie odmienić rynek pecetów.
Dawid Kosiński


Zupełnie przestałem wierzyć w magię crowdfundingu
16 listopada 2016
Kilka lat temu widząc nowy gadżet na serwisach takich jak Kickstarter oraz Indiegogo czułem ogromne podekscytowanie. Czułem, że wspomagając zbiórkę, mogę się przyczynić do powstania nowego rewolucyjnego gadżetu. Teraz na każdą wiadomość o zbiórce społecznościowej zaczynam wietrzyć podstęp.
Dawid Kosiński


Właśnie trwa Dzień Singla - chińskie święto tanich zakupów
11 listopada 2016
Wiecie, jakie dziś jest święto? Tak, Święto Niepodległości. Jednak od kilku lat tego samego dnia odbywa się Dzień Singla, czyli chińskie święto handlowe organizowane od 2009 roku przez platformę sprzedażową Alibaba. To świetna okazja do zrobienia bardzo tanich zakupów.
Dawid Kosiński

Najlepszy smartfon tego roku pochodzi z Chin
10 listopada 2016
Huawei kilka dni temu wydał swój najnowszy biznesowy smartfon Mate 9. Jest to jedno z najlepszych urządzeń mobilnych dostępnych na rynku. Mimo wszystko nie budziłoby ono takich emocji, gdyby nie poważne problemy jego głównego konkurenta - Samsunga Galaxy Note 7.
Dawid Kosiński

Nintendo Switch to bardziej tablet niż konsola
3 listopada 2016
Jakiś czas temu Nintendo udostępniło pierwsze informacje na temat swojej nowej konsoli. Jak większość komunikatów prasowych, także dane udostępnione przez japońską firmę były pozbawione konkretów. Jednak z każdym tygodniem pojawia się coraz więcej wiarygodnych informacji na temat nadchodzącej konsoli Nintendo i niestety nie napawają nas one optymizmem.
Dawid Kosiński

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto