Lista alfabetyczna

CzasoWyłącznik 4.0 PL

 
Data aktualizacji: 2 września 2013
Liczba pobrań: 889
Ocena redakcji
 
Producent: CodeOpen.pl
Licencja: Freeware
Systemy operacyjne: Windows (7, 8, Vista, XP)

Umieść box z programem CzasoWyłącznik u siebie na stronie

Program umożliwiający ustawienie czasu wyłączenia komputera.Aplikacja została wyposażona w zaawansowane funkcje kontroli rodzicielskiej wraz z zachowaniem funkcji z poprzednich wersji.  Poza możliwością wyłączania komputera, uruchamiania ponownie oraz wylogowywania o określonej godzinie lub po upływie czasu wprowadzono tryby działania (Rodzic, Serwer oraz Normalny).

Tryb rodzic - jak sama nazwa wskazuje jest z przeznaczony dla rodziców - po wykonaniu żądanego polecenia, po określonym czasie, system przy ponownym uruchomieniu nie wystartuje gdyż zostanie włączony panel blokujący pulpit i dziecko nie zostanie dopuszczone do dalszej pracy na komputerze.

 

Tryb serwer - zapętla wykonywaną czynność wywołując CzasoWyłącznik w autostarcie systemu oraz automatycznie startując z ostatnio zapamiętanymi ustawieniami.

 

Tryb normalny - tryb w którym nie możemy skonfigurować CzasoWyłącznika według własnych wymagań (brak w nim ekranu blokady po uruchomieniu ponownym komputera - jak w trybie rodzic).

W dodatku do blokowania stron www dodano większą ilość zdefiniowanych adresów. Wprowadzono system automatycznej aktualizacji programu oraz kompatybilność z 32 oraz 64 bitową platformą systemową.

CzasoWyłącznik dalej jest rozpowszechniany na licencji freeware z wyżej wymienionymi funkcjami. Istnieje możliwość poszerzenia funkcji o bardzo przydatne narzędzie do monitorowania komputera przez wiadomość SMS. Z poziomu zwykłego SMS-a (nie mylić z SMS Premium oraz płatnymi subskrypcjami) możemy zaczerpnąć informacji o aktualnym czasie pracy systemu, czy komputer jest uruchomiony oraz jak nazywa się aktualne okno aktywne w którym pracuje dziecko (może to być gra, okno komunikatora czy chociażby strona www którą przegląda aktualnie Nasza pociecha i wiele innych przypadków).

 

Funkcja ta jest przeznaczona tylko i wyłącznie dla rodziców, którzy na odległość mogą sprawdzić co aktualnie robi ich pociecha i wyłączyć z poziomu SMS komputer bez możliwości ponownego uruchomienia systemu. Za wykorzystanie funkcji do innych celów jak monitoring własnego dziecka, autorzy aplikacji nie odpowiadają.

Może się zdarzyć, że niektóre antywirusy wykryją CzasoWyłącznik jako wrogie oprogramowanie. Jeżeli tak się stanie zapewniamy, że jest to fałszywy alarm. Najlepiej w takim przypadku dodać aplikację do listy wyjątków w programie antywirusowym.

 

UWAGA - aby korzystać z programu, konieczne jest założenie konta (opcja po jego pierwszym uruchomieniu)

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto