Lista alfabetyczna

PackSMS 1.0

Rekomendacja PC Format!
Data aktualizacji: 24 maja 2012
Liczba pobrań: 237
Ocena redakcji
 
Producent: impossiblesoft
Licencja: Płatne
Systemy operacyjne: Android

Umieść box z programem PackSMS u siebie na stronie

PackSMS to prosty w obsłudze program, który umożliwia wysyłanie i odbiór skompresowanych wiadomości nawet do 250 znaków w jednym SMSie. Zaletą stosowania tej aplikacji są realne oszczędności dla tych, którzy często korzystają z tej formy komunikacji zwłaszcza podczas podróży i korzystania z roamingu.
Prawdopodobnie jest to pierwsza tego typu na świecie aplikacja dla smartfonów z systemem operacyjnym Android. Przy jej pomocy można przesłać w jednym SMS-ie do 250 znaków zamiast standardowych 160. Jeżeli wiadomość zawiera znaki diakrytyczne lub jest napisana cyrylicą, można przesłać do 220 znaków zamiast 70. Dłuższe wiadomości są przesyłane jako wielosegmentowe.
Warunkiem przesyłania skompresowanych wiadomości jest posiadanie zainstalowanej aplikacji zarówno w urządzeniu nadawcy jak i odbiorcy (do odczytu można używać także innych aplikacji SMS/MMS). Program może przynieść realne oszczędności, zwłaszcza podczas korzystania z roamingu lub używania w wiadomościach znaków diakrytycznych.
„PackSMS" to również alternatywa dla standardowej aplikacji SMS/MMS, działająca bez wątków. Jej zalety to prosta obsługa, szybszy dostęp do wiadomości oraz lepsze wykorzystanie ekranu (mieści się na nim więcej wiadomości). Aby wysyłać SMSy do osób nieposiadających tego programu wystarczy wyłączyć kompresję.

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto