SpeedyPainter 3.5.1

 

Data aktualizacji: 9 października 2017
Liczba pobrań: 388
Ocena redakcji
 
Producent: Altervista
Licencja: Freeware
Systemy operacyjne: Windows (7, 8, Vista, XP, 10)

Umieść box z programem SpeedyPainter u siebie na stronie

Lista narzędzi w Speedy Painterze jest skromna: piórko, gumka oraz narzędzie do zaznaczania. Jednak interfejs programu umożliwia korzystanie z nich wygodnie i efektywnie. Aby np. zmienić kolor pędzla, wystarczy przytrzymać prawy klawisz myszy, a pod kursorem pojawi się paleta, z której wybierzesz kolor jednym kliknięciem. Bez odrywania palca od przycisku zmienisz także wielkość pędzla. Tylko zmiana nacisku pędzla wymaga sięgnięcia do suwaka w obszarze roboczym. Chyba że rysujesz za pomocą tabletu graficznego.

Program współpracuje z tabletami Wacom i korzysta z przekazywanych przez te urządzenia informacji o nacisku piórka. Nawet najtańsze tablety tej firmy, kosztujące niewiele ponad 200 zł, przekazują 1024 stopnie nacisku pędzla. Program pozwala także na intuicyjną kontrolę obszaru roboczego. Widok kartki można zbliżyć myszą, a także przesuwać, przytrzymując jej środkowy klawisz.

Interfejs programu działa bardzo płynnie. Aplikację napisano z wykorzystaniem bibliotek OpenGL, więc renderowanie interfejsu przejmuje karta graficzna, odciążając całkowicie procesor. Zastosowanie technologii 3D do zaprogramowania interfejsu pozwoliło na dodanie funkcji nagrywania procesu rysowania. Można go zarejestrować w postaci klipu filmowego do przesłania na YouTube albo w postaci pliku z instrukcjami, który odtwarza proces rysowania w oknie programu.


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto