A A A

Bezpłatne gry online

PC Format 8/2017
Lato przed monitorem nie musi oznaczać samotnej rozrywki. Proponujemy dwudziestkę gier, dzięki którym bez uiszczania opłat dołączysz do tysięcy entuzjastów zabawy online. Coś dla siebie znajdą fani ergpegów, strzelanek, a nawet gier karcianych. Michał Amielańczyk


Brak opłat nie jest domeną minigier w przeglądarce i bliźniaczo podobnych „mobilek”, o których bez mikropłatności lepiej zapomnieć. Wybrane przez nas tytuły nie ustępują jakością produkcjom wymagającym zakupu i choć muszą w jakiś sposób na siebie zarabiać, każdy z nich zapewni rozrywkę na wiele wieczorów także bez kupna subskrypcji premium czy płatnych dodatków.

Guild Wars 2


W tym MMO fantasy darmowa jest zawartość „podstawki”, ale dostępny świat i tak przytłacza rozmiarami wszystko, co dodało płatne rozszerzenie, a ograniczenia bezpłatnych kont są zaskakująco nieuciążliwe. Poza tym GW2 jak mało który sieciowy erpeg pozwala cieszyć się rozwijaniem początkującego maga czy wojownika – świetnie zaprojektowane mapy olśniewają widokami, dostępne zadania zmieniają się wraz z aktywnością graczy, współpraca jest możliwa nawet bez łączenia w drużyny, a na bieżąco korygowany poziom awatara sprawia, że nie ma tu jednej słusznej kolejności zwiedzania krain – wszędzie czekają wyzwania i żadna lokacja nie jest pusta. Jeśli dodać do tego dynamiczną walkę, w której brakuje sztywnego podziału funkcji w drużynie, z pomysłem przygotowane lochy, starcia setek graczy w pełnym oblężeń trybie walk między serwerami, solidną fabułę, przyjazną społeczność i bardzo uczciwe Player vs Player – trudno o lepszą sieciówkę.
Gatunek: MMORPG
Adres: www.guildwars2.com

Planetside 2


Popularność tej gry nieco zmalała, ale PS2 stanowi oryginalny futurystyczny shooter, gdzie podzieleni na trzy frakcje gracze nie są zamknięci na małych arenach. Zamiast tego walczy się w otwartym świecie o kontrolę nad dynamicznie zmieniającymi się obiektami, a w starciach wspomagają graczy pojazdy bojowe. Ilekroć uda się wziąć w potyczce z udziałem minimum kilkudziesięciu osób, gra naprawdę zaczyna przypominać pole bitwy, gdzie podział zadań i ról w oddziale jest kluczowy.
Gatunek: FPS
Adres: www.planetside2.com

Secret World Legends


Tuż po zamknięciu tego numeru PC Formatu miała zadebiutować odświeżona wersja The Secret World – MMORPG niedocenianego, ale i jednego z najniezwyklejszych pod względem realiów. W alternatywnej rzeczywistości mieszają się współczesne teorie spiskowe, legendy i fantastyka, trafić można tu i do Transylwanii, i do Egiptu. Typowe dla sieciówek zadania i lochy są przeplatane zagadkami godnymi solidnej gry przygodowej zahaczającej czasem o horror – spotkać można nawet Cthulhu. Nie dziwi więc, że tytuł jest przyjazny graczom preferującym samotną zabawę.
Gatunek: MMORPG
Adres: secretworldlegends.com

Path of Exile


Tytuł studia Grinding Gear Games dowodzi, że produkcje bezpłatne bywają nawet lepsze od kosztownej konkurencji – w tym wypadku przede wszystkim od Diablo 3. Path of Exile to klasyczny hack’n’slash, w którym zakuty w zbroję bądź przyodziany w magiczne szaty bohater wśród fontann krwi eksterminuje legiony stworów, podnosząc coraz to nowe łupy, poprawiając statystyki, ulepszając stosowane ataki i zaklęcia. Gracze cenią PoE nie tylko za bardziej ponury, odrobinę „śródziemnomorski” klimat i większe możliwości personalizowania awatara, ale i za należytą motywację do tworzenia stale nowych postaci – pozwalają na to wprowadzające istotne zmiany w mechanice ligi sezonowe. Prawdopodobnie w lipcu ukaże się The Fall of Oriath, potężne (darmowe!) rozszerzenie zmieniające sposób przechodzenia PoE, a to idealna okazja, by dołączyć do reszty graczy.
Gatunek: RPG akcji
Adres: www.pathofexile.com

Orcs Must Die! Unchained


Lekka atmosfera nie przeszkadza tu w oglądaniu fontann krwi tryskających z zielonoskórych ofiar – dobrani w trzyosobowe zespoły gracze muszą zatrzymać orcze hordy próbujące wedrzeć się do umieszczonego na końcu planszy portalu. Odeprzeć nasilające się z każdą falą natarcie pomagają zarówno ewoluujące zdolności poszczególnych herosów, jak i rozmieszczane w korytarzach rozmaite pułapki, od gorącego węgla i spowalniającej smoły po samoczynny młot montowany pod sklepieniem. W grze dostępny jest też tryb Sabotage, w którym dwie drużyny przeszkadzają sobie wzajemnie, samemu podsyłając konkurencji agresorów.
Gatunek: tower defense
Adres: orcsmustdie.com

Warframe


Przygotowana przez Digital Extremes strzelanka imponuje swobodą doskonale animowanych ruchów bohaterów – postacie wykonują podwójne skoki, ślizgi i biegają po ścianach, jednocześnie pożytkując tworzące olbrzymi arsenał broń zasięgową oraz rozmaite ostrza. Każdy tytułowy warframe – pancerz wspomagany – zapewnia inne atrybuty i zestaw zdolności, które gracze mogą spożytkować głównie w misjach kooperacyjnych, układających się w historię konfliktu szeregu frakcji o władzę nad galaktyką. Niestety mimo losowego generowania poziomów gra wymaga dość częstego ich powtarzania, zwłaszcza jeśli chce się korzystać z dobrodziejstw innych warframe’ów. Dostępne są też balansowane osobno walki PvP, gdzie co bardziej „nieuczciwe” ataki zostały osłabione.
Gatunek: akcja
Adres: www.warframe.com


Tagi: internet gry
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

iOS 14 dla wszystkich iPhone'ów?
27 stycznia 2020
Aktualizacje oprogramowania to mocna strona koncernu Apple. W 2020 roku firma ma tego dowieść jeszcze bardziej niż dotychczas.Artykuły z wydań

 • 2020
 • 2019
 • 2018
 • 2017
 • 2016
 • 2015
 • 2014
 • 2013
 • 2012
 • 2011
 • 2010
 • 2009
 • 2008
 • 2007
Zawartość aktualnego numeru

aktualny numer powiększ okładkę Wybrane artykuły z PC Format 1/2020
Przejdź do innych artykułów
płyta powiększ płytę
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto