A A A

Kieszonkowy niezbędnik

PC Format 2/2017
Zdarza ci się pracować na kilku komputerach i chcesz na każdym zawsze korzystać z własnych ulubionych narzędzi? Skompletuj więc swój zestaw przenośny z darmowych aplikacji zgromadzonych w tym miesiącu na płycie DVD wystarczy nagrać je na pendrivea i nosić zawsze przy sobie. Maciej Piotrowski, Sebastian Malinowski


Superszybka kopiarka plików


Niewielki i wyjątkowo lekki FastCopy Portable to idealne narzędzie do kopiowania plików i całych folderów pomiędzy dyskami. Program pozwala bowiem nie tylko z góry określić prędkość kopiowania danych, ale i w razie potrzeby zatrzymać cały proces, by po chwili móc go wznowić. Istnieje też dodatkowa funkcja weryfikacji integralności danych po zakończonym procesie kopiowania.
Systemy: Windows XP/Vista/7/8/10
Adres: https://ipmsg.org

Przydatny menedżer


Okno aplikacji podzielone jest na cztery części. W każdej z nich można wskazać inny dysk, inne partycje i katalogi, a dzięki takiemu rozbiciu kopiowanie czy przenoszenie danych pomiędzy nośnikami to kwestia kilku sekund.
Systemy: Windows XP/Vista/7/8/10
Adres: www.softwareok.com

Odzyskiwanie ważnych danych


Darmowa aplikacja Recuva Portable potrafi szybko odzyskać pliki i foldery przypadkowo usunięte z dysku twardego komputera lub magazynów zewnętrznych takich jak karty pamięci czy pendrive’y.
Program umożliwia również przywracanie danych po wykonaniu formatowania dysku oraz odzyskanie skasowanych wiadomości e-mail z programów pocztowych i niezapisanych dokumentów pakietu biurowego Microsoft Office.
Systemy: Windows XP/Vista/7/8/10
Adres: www.piriform.com

Telewizja i filmy na pececie


Oto popularny i wyjątkowo wszechstronny odtwarzacz, który doskonale radzi sobie nie tylko z muzyką czy filmami zapisanymi na dysku, ale i transmisją obrazu i dźwięku nadawaną przez Internet. Dzięki temu bez problemu można w nim oglądać telewizję internetową czy słuchać radia prosto z sieci. Obsługuje różne formaty wyświetlania napisów, nośniki Blu-ray i materiały AVCHD. Zawiera sporą bazę ciekawych efektów i filtrów wideo.
Systemy: Windows XP/Vista/7/8/10
Adres: http://portableapps.com

Przeglądarka obrazów


Program do wyświetlania zdjęć obsługuje wtyczki zwiększające jego możliwości, ma edytor do podstawowej obróbki grafiki i funkcję wsadowego przetwarzania wielu plików naraz.
Systemy: Windows NT/Vista/7/8/10
Adres: www.irfanview.com

Muzyka z płyt na dysk


Portable Audiograbber umożliwia zgrywanie utworów z fizycznych płyt Audio CD i zapisywanie ich w postaci plików MP3, WAV bądź WMA. Co ciekawe, program może posłużyć też jako komputerowy magnetofon – wystarczy podłączyć jakieś źródło dźwięku do wejścia karty dźwiękowej line-in i można nagrywać.
Systemy: Windows XP/Vista/7/8/10
Adres: www.audiograbber.org

Edytor graficzny


GIMP Portable najłatwiej przyrównać do Photoshopa. Co prawda jego interfejs nie jest aż tak przejrzysty, ale pod względem rozbudowania i funkcjonalności ten darmowy program graficzny dorównuje płatnej konkurencji. W bogatym zestawie narzędzi znalazły się tu zarówno standardowe funkcje pokroju ołówka, aerografu czy różdżki, jak i te bardziej zaawansowane, takie jak klonowanie, skalowanie, różnego rodzaju zaznaczanie, praca na warstwach i maskach czy usuwanie obiektów ze zdjęć. Elementy interfejsu GIMP-a można swobodnie przesuwać, tworząc komfortowe warunki do pracy, a sam program możesz modyfikować, rozszerzając jego możliwości poprzez liczne skrypty, wtyczki i innego rodzaju dodatki.
Systemy: Windows XP/Vista/7/8/10
Adres: http://portableapps.com


Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualnościAlexa zamilkła w Europie
23 stycznia 2022
Usługa wirtualnego asystenta Amazona nieaktywna w Wielkiej Brytanii i na kontynencie europejskim.

Artykuły z wydań

 • 2022
 • 2021
 • 2020
 • 2019
 • 2018
 • 2017
 • 2016
 • 2015
 • 2014
 • 2013
 • 2012
 • 2011
 • 2010
 • 2009
 • 2008
 • 2007
Zawartość aktualnego numeru

aktualny numer powiększ okładkę Wybrane artykuły z PC Format 1/2022
Przejdź do innych artykułów
płyta powiększ płytę
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto