A A A

Kopiowanie z DVD na dysk

PC Format 8/2007
Filmy DVD można skopiować na dysk twardy na kilka sposobów. Zaprezentujemy dwa. Pierwszy opiera się na założeniu, że nie chcesz modyfikować oryginalnego materiału, chcesz jedynie uzyskać możliwie najwierniejszą kopię płyty DVD na dysku twardym. Drugi sposób uwzględnia dodatkową kompresję materiału filmowego, w wyniku czego rezultat może minimalnie odbiegać jakościowo od oryginału, ale za to skompresowanych filmów zmieścisz na dysku twardym więcej.

Kopiowanie filmu DVD bez zmiany formatu

W celu uzyskania jak najwierniejszej kopii filmu DVD (a w zasadzie całej zawartości krążka DVD) na dysku twardym posłużymy się darmowym programem DVD Shrink.


Programu DVD Shrink nie mogliśmy (ze względów licencyjnych) zamieścić na naszym krążku. Możesz go pobrać z internetu, np. ze strony http://www.softpedia.com/get/CD-DVD-Tools/CD-DVD‑Rip-Other-Tools/DVD-Shrink.shtml.


Do czytnika DVD włóż oryginalny film, który chcesz przegrać na dysk twardy. Następnie uruchom program DVD Shrink. W oknie głównym programu kliknij przycisk Open Disc. W okienku dialogowym wybierz napęd DVD z filmem i kliknij przycisk OK.


Pojawi się okno, w którym program analizuje strumienie wideo i audio znajdujące się na płycie. Gdy analiza się zakończy, na pierwszy plan automatycznie powróci okno główne z wczytaną już zawartością krążka z filmem. Kliknij przycisk Backup.


Wyświetli się okno Backup DVD. Pod domyślnie aktywną zakładką Target Device wybierz z listy Select backup target formę, w jakiej ma być przegrany film, i miejsce, w którym ma być umieszczony. Jeżeli wybierzesz pozycję Hard Disk Folder, program przegra pliki z płyty DVD na dysk, nie zmieniając ich układu. Jeżeli z kolei wybierzesz ISO Image File, program przegra zawartość oryginalnej płyty, zapisując ją na dysku do tzw. pliku-obrazu płyty w formacie ISO.


Pozostałych opcji dostępnych w innych zakładkach okna Backup DVD nie musisz zmieniać. Kliknij OK. Program rozpocznie przegrywanie płyty na dysk. Czas pozostały do zakończenia przegrywania jest wymieniony w wierszu Time Remaining.


Po zakończeniu przegrywania zobaczysz okno Backup Complete. Znajdziesz w nim informacje, gdzie program zapisał przegrane dane oraz ile zajmują miejsca na dysku. Kliknij przycisk OK, a następnie zamknij program DVD Shrink.


Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Artykuły z wydań

 • 2017
 • 2016
 • 2015
 • 2014
 • 2013
 • 2012
 • 2011
 • 2010
 • 2009
 • 2008
 • 2007
Zawartość aktualnego numeru

aktualny numer powiększ okładkę Wybrane artykuły z PC Format 4/2017
Przejdź do innych artykułów
płyta powiększ płytę
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto