A A A

11 mln adresów firm w Google Maps to oszustwo

22 czerwca 2019, 10:00
Dlaczego ktoś zakłada fałszywy profil nieistniejącej firmy w Google Maps? "Wall Street Journal" w swoim artykule daje dwie odpowiedzi.
11 mln adresów firm w Google Maps to oszustwo

Przede wszystkim ma to być próba klasycznego oszustwa lub sposób na wyeliminowanie konkurencji poprzez stworzenie wokół jej adresu innych biznesów, które w rzeczywistości należą do nas. W przypadku pierwszego powodu (oszustwo), sprawa wydaje się jasna - oferujemy konkretne usługi pomimo tego, że nie mamy wystarczającej wiedzy. Google Maps "legitymizuje" interes, pomimo że nie mamy uprawnień lub często nawet założonej działalności.

Osoba, która kiedykolwiek szukała fachowca "w internecie" doskonale wie, że ogłoszenia wystawiane przez niekompetentne osoby to smutny standard. Różnica polega na tym, że Google ma weryfikować każdy umieszczony w odpowiedniej sekcji Google Maps biznes.

"Zdajemy sobie sprawę z tego, że niewielka liczba osób będzie chciała oszukać innych, zatem zawsze będziemy mieli ręce pełne roboty" - komentuje tą i jej podobne sytuacje Ethan Russell z Google'a.

Google przygotowało obszerny post na swoim blogu dotyczący opisanej sytuacji i sposób, w jaki firma walczy z oszustami.

Zdjęcie główne pochodzi ze źródła: ©123RF/PICSEL


PC Format
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Microsoft: promocja dla piratów
7 grudnia 2021
Koncern z Redmond proponuje nawet 50 proc. rabatu na subskrypcję pakietu Microsoft 365 osobom, które zrezygnują z używania nielegalnych wersji...
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto