A A A

AVerMedia GC553 Live Gamer Ultra - przechwytywanie wideo w 4K

26 sierpnia 2018, 10:00
Dobrej jakości materiał wideo z gier może okazać się pierwszym krokiem do streamerskiej kariery. Stąd popularność urządzeń takich jak AVerMedia GC553 Live Gamer Ultra umożliwiających pracę nawet z materiałem o rozdzielczości 4K.
AVerMedia GC553 Live Gamer Ultra - przechwytywanie wideo w 4K

Wideo grabbery są urządzeniami umożliwiającymi zgrywanie obrazu z komputera, bez znaczącego obniżania wydajności. O ile nagranie pulpitu, ustawień czy niewymagających wiele wydajności programów nie stanowi dziś problemu, to by zgrać bez utraty jakości nasze poczynania w wymagających grach potrzeba już czegoś więcej. Dobry wideo grabber jest rozwiązaniem tego problemu.

Dla wszystkich

Istnieje wiele wideo grabberów do współpracy z komputerami stacjonarnymi. Co jednak w przypadku, kiedy chcemy rejestrować swoje dokonania z gier na konsoli? AVerMedia GC553 Live Gamer Ultra jest przystosowany do pracy z najpopularniejszymi urządzeniami tego typu. Coraz więcej osób korzysta też z laptopów do gier. Zamontowanie w nich tradycyjnych wideo grabberów, korzystających na ogół ze slotów PCIe nie jest możliwe. I tu do gry wchodzą urządzenia zewnętrzne, takie jak GC553 Live Gamer Ultra. Dzięki podłączeniu tego urządzenia za pomocą coraz bardziej popularnego USB 3.1 typu C, użyjemy go zarówno w komplecie z komputerem stacjonarnym, jak i konsolą czy laptopem.

Wysokie rozdzielczości i HDR

AVerMedia GC553 Live Gamer Ultra może pochwalić się szerokim wyborem obsługiwanych rozdzielczości, od niskich aż po 4K. Jeśli chodzi o przechwytywany obraz karta obsługuje rozdzielczość 2160p przy fps 30. Dla bardziej popularnych rozdzielczości 1440p i 1080p prędkość animacji kolejnych klatek wyniesie odpowiednio 60 i 120 fps. Ponieważ Live Gamer Ultra umieszczany jest pomiędzy źródłem obrazu (komputerem, laptopem czy konsolą), a ekranem, nie mniej ważne od parametrów rejestrowanego obrazu są możliwości dla trybu pass-through czyli tego, co możemy zobaczyć na ekranie podczas zgrywania obrazu. W przypadku Live Gamer Ultra właściwie trudno mówić o ograniczeniach. Urządzenie bez problemu "przepuści" sygnał 2160p, przy 60 klatkach na sekundę i z pełnym HDR. Dla rozdzielczości 1080p maksymalnie zobaczymy aż 240 klatek na sekundę.

Zaawansowane oprogramowanie w komplecie

AVerMedia GC553 został wyposażony w oprogramowanie do streamowania RECentral. To sprawdzone i stale ulepszany program producenta karty, służący ustawieniu parametrów zgrywania obrazu oraz samemu zapisowi. Dla tych, którzy chcą zająć się montażem w bardziej profesjonalny sposób, producent dołącza program Cyberlink PowerDirector 15.

AVerMedia GC553 Live Gamer 4K jest dostępny w sprzedaży w cenie około 1119 zł.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Aktywny Kabel Optyczny HDMI
23 kwietnia 2019
Active Optical Cable (AOC) to technologia okablowania wykorzystująca światłowód do przedłużenia sygnału HDMI. Korzyścią takiego...

Inno3D GTX 1650 TWIN X2 OC oraz COMPACT
23 kwietnia 2019
Inno3D przedstawia nowego członka rodziny GTX, bazującej na architekturze Turing. Dziś na rynku debiutuje karta GTX 1650 w dwóch wersjach –...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto