A A A

Alexa, zgaś światło i włącz Pulp Fiction

26 września 2019, 13:30
Asystent głosowy Amazonu niedługo będzie miał tryb, który śmiało można nazwać „Pulp diction” – programowi udzieli bowiem głosu Samuel L. Jackson.
Alexa, zgaś światło i włącz Pulp Fiction

Za pomocą technologii Neural TTS konwertującej pismo na mowę Alexa wkrótce zacznie naśladować głosy celebrytów. I nie chodzi tu o znane dotychczas predefiniowane frazy wypowiadane przez znane osoby. Amazon ogłosił, że zaawansowany system bazujący na sieci neuronowej umożliwi elastyczne podejście do konwersacji i sprawi, że Alexa będzie imitować głos znanej osobistości, zamiast jedynie odtwarzać nagrane przez nią sekwencje. Dzięki uczeniu maszynowemu obsługa asystenta ma się stać jeszcze prostsza i ciekawsza.

Urządzenia współpracujące z Aleksą będą więc dostarczać użytkownikom rozrywki w postaci konwersacji rodem chociażby z Pulp Fiction. Zwyczajne dotychczas komunikaty asystenta głosowego zostaną ubarwione o kwieciste wypowiedzi z kultowych scen z Jacksonem. Po przekazaniu prognozy pogody Alexa-Jackson będzie mogła zabawiać nas na przykład żarcikami o wężach w samolocie, możemy też poprosić Sama, by odśpiewał nam „sto lat” (weźmy jednak pod uwagę, że w wydaniu Jacksona to może brzmieć bardziej jak groźba niż życzenia). Dla wrażliwych wprowadzony zostanie „tryb rodzinny”, pozbawiony co pikantniejszych tekstów znanych z filmów z aktorem.

Inne udogodnienia, które Amazon zaplanował w asystencie głosowym, to zmiana ustawień prywatności, a co za tym idzie – nowe komendy, np. możliwość rozkazania Aleksie skasowania wszystkiego, co usłyszała. Poza tym asystent ma się lepiej uczyć naszych nawyków i sprawniej reagować na nasze rutynowe działania: włączanie muzyki o konkretnej godzinie, samoczynne ustawianie alarmu czy sprawdzanie temperatury na zewnątrz. Do tego dojdzie „wykrywanie frustracji”. Jeśli program źle odczyta nasze intencje i popełni błąd, wykonując polecenie, przeprosi nas za niedogodność.

Amazon zapowiada też rozszerzenie skierowane do rodzin wielojęzycznych oraz ułatwienia w korzystaniu z asystenta przez dzieci. Z czasem ma przybyć również więcej celebrytów udzielających głosu asystentowi.

fot. The Verge (Twitter)

 


Paula Jeziorska
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualnościW to mi graj
21 listopada 2019
NZXT prezentuje swój pierwszy zestaw audio dla graczy.

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto