A A A

Alkomaty AlcoSense debiutują w Polsce

13 kwietnia 2018, 10:00
Brytyjska firma AlcoSense debiutuje na polskim rynku, wprowadzając do sprzedaży trzy modele alkomatów osobistych.
Alkomaty AlcoSense debiutują w Polsce

 

AlcoSense udostępnia od dziś polskim klientom trzy modele alkomatów Excel, Pro oraz Ultra, które są wyposażone w precyzyjne czujniki elektrochemiczne. Ponadto zastosowanie innowacyjnego oprogramowania w alkomatach AlcoSense zabezpiecza użytkownika przed największym problemem alkomatów osobistych - zaniżeniem wyniku badania.

Pewność jazdy poniżej limitu

Tradycyjne alkomaty dostępne na rynku podają wyniki testu z dokładnością plus lub minus w stosunku do faktycznego pomiaru, na przykład +/- 0,10‰ BAC. Oznacza to, że końcowy wynik testu może być zawyżony lub zaniżony o wartość 0,10‰ BAC. W ten sposób użytkownik może otrzymać wyniki wskazujące, że jest poniżej limitu, podczas gdy w rzeczywistości stężenie alkoholu w jego organizmie będzie przekraczać dopuszczalny próg. W odróżnieniu od innych dostępnych na rynku alkomatów, odchylenie wyniku pomiaru we wszystkich trzech urządzeniach AlcoSense może być wyłącznie dodatnie. Takie rozwiązanie wyklucza możliwość zaniżenia wyniku badania, a co za tym idzie, wprowadzenia użytkownika w błąd i narażenia go na niebezpieczeństwo i poważne konsekwencje.

Inną unikalną funkcją urządzeń AlcoSense jest uzupełnienie informacji dla użytkownika o szacowanym czasie do momentu całkowitego wytrzeźwienia (dostępna w modelach Pro i Ultra).

Kolorowy wyświetlacz, polski interfejs oraz asystent pomiaru BlowCoach

Wszystkie trzy prezentowane modele dysponują kolorowym wyświetlaczem LCD oraz intuicyjnym menu w języku polskim (inne dostępne wersje językowe: angielska, niemiecka).

Modele Pro oraz Ultra wyposażono w opatentowanego asystenta pomiaru BlowCoach, który znacznie ułatwia korzystanie z urządzenia. Asystent podpowiada użytkownikowi jak poprawnie wykonać test i w czasie rzeczywistym informuje na wyświetlaczu, z jaką siłą oraz jak długo należy dmuchać w alkomat. Jeśli proces wdmuchiwania powietrza przez użytkownika będzie przebiegać nieprawidłowo urządzenie wyświetla sugestię, co należy poprawić. Dzięki takiemu rozwiązaniu przeprowadzenie pomiaru jest intuicyjne, a do alkomatu trafia odpowiednia ilość powietrza z głębi płuc, co zapewnia maksymalną precyzję badania trzeźwości. Funkcja BlowCoach opiera się na zainstalowanych w urządzeniach AlcoSense czujnikach ciśnienia oraz objętości wdmuchiwanego powietrza.

Alkomaty AlcoSense będą oferowane na oficjalnej stronie producenta w następujących cenach detalicznych:

- AlcoSense Excel - 549,99 PLN

- AlcoSense Pro - 799,99 PLN

- AlcoSense Ultra - 999,99 PLN


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi: sprzęt
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualnościOryginalna podkładka Natec Retro
23 kwietnia 2018
Natec postanowił ułatwić życie wielu użytkownikom komputerów, wprowadzając do sprzedaży podkładkę „Natec Retro - W niedzielę...

AREZ – nowa marka kart graficznych
23 kwietnia 2018
Firma ASUS zaprezentowała nową markę, pod którą oferowane będą karty graficzne ASUS Radeon RX. Karty graficzne AREZ, z nazwą inspirowaną...
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto