A A A

Amazon pod ostrzałem

27 listopada 2021, 15:50
Wiele organizacji zorganizowało w dniu wyprzedaży akcje protestacyjne przeciwko handlowemu gigantowi.
Amazon pod ostrzałem

W „Czarny Piątek"

Akcje odbywały się w Stanach Zjednoczonych i Europie. Protestujący uznali, że tzw. Czarny Piątek będzie doskonałą okazją do tego typu działań, ponieważ jest to dzień o bardzo dużym natężeniu ruchu w Amazonie.

Jedną z protestujących grup była koalicja związków zawodowych, organizacji walczących o równouprawnienie i grup ekologicznych znana jako „Make Amazon Pay".

Członkowie koalicji domagają się podwyżki płac, złagodzenia zasad nadzorowania pracowników i nawiązania przez Amazona współpracy ze związkami zawodowymi.

„Amazon za dużo bierze, a za mało oddaje" – twierdzą przedstawiciele koalicji. Protesty zorganizowano w kilku miastach Wielkiej Brytanii i Niemiec.

Drugą aktywną dziś grupą protestujących jest organizacja ekologiczna Extinction Rebellion. Jej członkowie zablokowali wjazdy do centrów dystrybucyjnych Amazona w Wielkiej Brytanii.

fot. Preis_King – Pixabay


Piotr Bogucki
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto