A A A

Amazon pozwany za praktyki monopolistyczne

28 maja 2021, 07:00
Prokurator generalny Stanów Zjednoczonych oskarżył koncern za nielegalnie podnoszenie cen
Amazon pozwany za praktyki monopolistyczne

Gigant nie zgadza się z zarzutami

Zdaniem Karla Racine, prokuratora generalnego USA, praktyki firmy doprowadziły do wzrostu cen dla konsumentów, ograniczenia konkurencji oraz zahamowania rozwoju innowacji. Amazon miał nielegalnie utrzymywać monopolistyczną pozycję poprzez zawieranie określonych umów cenowych ze sprzedawcami zewnętrznymi. Umowy te uniemożliwiały osobom sprzedającym oferowanie własnych produktów po niższych cenach na innych platformach. W ten sposób „sztucznie zawyżano ceny minimalną na rynku handlu detalicznego online".

Rzecznik koncernu odpowiedział na te zarzuty, że to sprzedawcy ustalają ceny produktów, które oferują w sklepie Amazona. Przypomnijmy, że amerykański gigant został pozwany kilka miesięcy po tym, jak federalne i stanowe organy ścigania złożyły podobne pozwy antymonopolowe przeciwko Google'owi i Facebookowi.

fot. Christianow Wiedigerow – Unsplash


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto