A A A

Amazon prezentuje czytnik e-booków

20 listopada 2007, 11:50
Amazon prezentuje czytnik e-booków

Szef serwisu Amazon – Jeff Bezos – zaprezentował wczoraj nowy czytnik elektronicznych książek (e-books) o nazwie Kindle.
Urządzenie waży niespełna 300 gramów, ma 19 cm wysokości i 13,5 cm szerokości. Grubość czytnika to niecałe 2 cm. W pamięci urządzenia (256 MB) mieści się około 200 książek. Komputerek potrafi połączyć się z internetem za pomocą bezprzewodowej sieci EVDO (technologia mało znana poza USA) i stamtąd pobrać nowe książki. Te można zakupić w przygotowanej przez Amazon księgarni e-booków. Obecnie w ofercie znajduje się 80 tys. angielskojęzycznych pozycji – każda kosztuje 10 dolarów. Możliwe jest także zaprenumerowanie dzienników, np. New York Times za 14 dolarów miesięcznie. Każdego poranka nowe wydanie gazety będzie bezprzewodowo ściągane do pamięci urządzenia.

Kindle imponuje nie tylko małymi wymiarami i wagą, ale także ceną – 400 dolarów to stanowczo za dużo jak za tego typu urządzenie.

Kindle

Źródło: BBC


Maciej Płochocki PCF
Tagi: sprzęt
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Długopis-dyktafon Olympus VP-20
17 lutego 2020
Olympus wychodzi naprzeciw oczekiwaniom dziennikarzy i projektuje ciekawy gadżet – elegancki dyktafon wizualnie przypominający długopis.

Nowości w aplikacji Telegram
17 lutego 2020
Telegram nie ma tak wielu użytkowników jak Messenger czy WhatsApp, ale wciąż nieźle sobie radzi. Doczekał się właśnie kolejnej aktualizacji.


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto