A A A

Amerykanie obawiają się cyfrowych asystentów

28 października 2021, 07:00
Serwis reviews.com przeprowadził badanie dotyczące korzystania z inteligentnych asystentów i związanych z nimi obaw dotyczących prywatności.
Amerykanie obawiają się cyfrowych asystentów

Za dużo chcą wiedzieć

Pomimo tego, że gromadzenie danych przez systemy takie jak Alexa jest niezbędne, to 56% badanych jest zaniepokojonych samym występowaniem oraz skalą tego zjawiska.

Jeśli często prosi się Aleksę o nabycie pewnego produktu, to jest zrozumiałe, że Amazon zapisze tę informację i użyje jej sugerując zakupy w przyszłości. Można pogodzić się również z tym, że producent inteligentnego asystenta domowego chciałby zbierać dane o tym, jak dobrze działa jego urządzenie (lub system).

Ale do czego są potrzebne informacje o kontaktach albo lokalizacjach? Albumy ze zdjęciami? O wiele trudniej jest argumentować, że te dane muszą być udostępniane.

Wyniki badań pokazują, że 76% Amerykanów korzysta z inteligentnych asystentów, a 61% obawia się, że są przez nie podsłuchiwani. Jednak tylko 45% użytkowników próbowało wyłączyć cyfrowego pomocnika aby nie doświadczać takiego wrażenia. Z kolei aż 38% nie miało pojęcia jak tego dokonać.

W ankiecie wzięło udział 1100 dorosłych Amerykanów korzystających z asystentów firm Amazon (Alexa), Google (Asystent), Apple (Siri), Samsung (Bixby) i Microsoft (Cortana).

fot. Pixabay


Sebastian Nanasik
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto