A A A

Android śledzi użytkowników nawet po wyłączeniu GPS

23 listopada 2017, 07:30
System Android nadal informuje Google o naszej lokalizacji, nawet jeśli wyłączymy moduł GPS (dane lokalizacyjne) - wynika ze śledztwa dziennikarskiego serwisu Quartz.
Android śledzi użytkowników nawet po wyłączeniu GPS

Portal Quartz przeprowadził badanie, podczas którego sprawdził, ile informacji o lokalizacji zbiera Google, podczas gdy moduł GPS jest wyłączony. Okazuje się, że zaskakująco dużo.

Nie są to oczywiście dane uzyskane za pomocą GPS - jeśli użytkownik dezaktywuje moduł, nie jest on na szczęście uruchamiany bez jego wiedzy. Android pobiera jednak informacje o lokalizacji, która jest ustalana na podstawie położenia względem najbliższych nadajników GSM, a także modemów WiFi. Nie jest to tak dokładna metoda, jak GPS, jednak wystarczająca, aby Google uzyskało potrzebne dla swoich celów informacje.

Jak sprawdzono, system regularnie przesyła na serwery dane o położeniu każdego urządzenia. Co więcej, okazuje się, że jest to zgodnie z regulaminem systemu Android, który każdy użytkownik zatwierdza podczas pierwszego uruchamiania systemu.

Zdjęcie główne pochodzi ze źródła: ©123RF/PICSEL


PC Format
Ocena:
Oceń:
Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
avatar
~Anonim
23 listopada 2017, 15:57
Witam! Czyli (jeśli dobrze zrozumiałem artykuł) nie ma sposobu, żeby stać się "niewidzialnym" dla systemu "Android"? :oczy:
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto