A A A

Androidowe programy w „jedenastce"

21 października 2021, 10:00
Testerzy w USA mogą już uruchamiać aplikacje Androida w systemie Windows 11.
Androidowe programy w „jedenastce

Coraz bliżej

Microsoft poinformował, że gotowa jest próbna wersja podsystemu, dzięki któremu w systemie Windows 11 możliwe jest uruchamianie aplikacji zaprojektowanych z myślą o Androidzie.

Na razie środowisko uruchomieniowe zostało oddane do dyspozycji betatesterom mieszkającym w Stanach Zjednoczonych. Koncern z Redmond przygotował poradnik wyjaśniający, w jaki sposób należy skonfigurować system, aby nadawał się on do pracy z aplikacjami Androida. Wymaga to m.in. zainstalowania programu Amazon Appstore.

Jak wiadomo, androidowe aplikacje dla Windowsa 11 przynajmniej na początku będą pochodzić ze sklepu Amazona. Pierwsi testerzy podsystemu uruchomieniowego mogą sprawdzać działanie 50 programów – tyle ich bowiem przygotowali wspólnie Microsoft z Amazonem.

Jak pisze w firmowym blogu koncern z Redmond, uruchamianie aplikacji i gier na Androida w systemie Windows 11 wygląda tak samo, jak w przypadku programów windowsowych. Da się je przypinać je do menu Start lub paska zadań i obsługiwać za pomocą myszy, dotyku lub pióra. Można używać kombinacji [Alt]+[Tab] w celu przełączania się między apkami; powiadomienia pojawiają się w Centrum akcji i można je przekazywać między schowkami obu systemów.

fot. Microsoft


Adam Wiśniewski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto