A A A

Apka przypomni o piciu wody

9 lutego 2021, 13:40
Dzięki powiadomieniom zadbamy o prawidłowe nawodnienie organizmu.
Apka przypomni o piciu wody

Łatwy sposób na zdrowie

Zgodnie z normami ustalonymi przez Instytut Żywności i Żywienia osoba dorosła powinna dziennie wypijać ok. 2 litrów wody. Zapotrzebowanie może być większe np. w przypadku kobiet karmiących, osób na diecie wysokobiałkowej czy osób  aktywnych fizycznie. Niestety, w ciągu dnia zapominamy o piciu wody, co może prowadzić do odwodnienia, a nawet śmierci.

Z pomocą przychodzą różne gadżety, jak np. inteligentna butelka na wodę Hidrate Spark 3 za ok. 60 dolarów. W 2019 r. powstała także polska bezpłatna aplikacja na Androida Drink Water, która poprzez wysyłane powiadomienia przypomina użytkownikom o piciu wody. Teraz program jest rozpowszechniany pod nową nazwą: Waterful także na iOS'a.

 

Zdrowe nawyki

Korzystanie z programu zaczynamy od wypełnienia krótkiej ankiety, w której określamy swoją wagę oraz stopień aktywności fizycznej. Dzięki tym informacjom dowiadujemy się, ile wody powinniśmy wypić w ciągu dnia. Przypominają o tym powiadomienia, dzięki którym można sobie wyrobić nawyk sięgania po szklankę wody. W aplikacji zaznaczamy nie tylko sam fakt wypicia, ale również można podać, jaki to był napój (np. woda, kawa, herbata, mleko, piwo). W aplikacji można śledzić swoje postępy, ponieważ użytkownicy mają dostęp do prowadzonych statystyk. Można także motywować się dzięki wyzwaniom oraz nagrodom, które są przyznawane za osiągnięcie zrealizowanych celów.

fot. Waterful


Dominika Gorgosz
Tagi: aplikacje
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto