A A A

Aplikacja w służbie ekologii

22 listopada 2020, 11:30
ESD Research pokazuje, jak zmiany klimatu wpływają na wybrane miasta.
Aplikacja w służbie ekologii

Sprawdź jak zmieni się klimat

Bezpłatna aplikacja opracowana została przez zespół z instytutu ESD Research zajmującego się badaniem zmian klimatu. Program wciąż jest rozwijany, jednak dostarczane dane z ośrodków badawczych z całego świata już teraz umożliwiają pokazanie symulacji zmian klimatu w wybranych miastach w 2100 r. Aplikację można pobrać na smartfony z systemem Android oraz iOS.

 

W oparciu o naukowe opracowania

Program wykorzystuje dane opracowane przez ESD Research wspólnie z Tyndall Centre for Climate Change Research w ramach flagowego projektu Unii Europejskiej Crescendo. Jego celem jest przeprowadzanie symulacji zmian klimatycznych. Wyniki są dostarczane do ONZ i to one stanowią podstawę politycznych i naukowych decyzji dotyczących zmiany klimatu. Na ich postawie powstaje także raport Międzyrządowego Panelu ds. Zmian Klimatu (International Panel of Climate Change, IPCC).

fot. ESD Research

 


Dominika Gorgosz
Tagi: aplikacje
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto