A A A

Aplikacja wykryje wypadek oraz wezwie pomoc

4 maja 2021, 08:00
Brytyjski producent motocykli Triumph przygotował aplikację, z której mogą skorzystać także polscy kierowcy jednośladów.
Aplikacja wykryje wypadek oraz wezwie pomoc

Wystarczy pobrać na telefon

Triumph SOS to program, który wykorzystuje system czujników podobny do tego stosowanego w samochodach osobowych. Nie wymaga połączenia z motocyklem, dlatego aplikacji mogą używać także właściciele starszych pojazdów, które nie są wyposażone w moduł Bluetooth. W momencie wykrycia upadku program automatycznie powiadamia najbliższe służby ratunkowe, wysyłając m.in. współrzędne geograficzne, kierunek jazdy oraz dane medyczne kierowcy.

Aplikacja ma także funkcję pauzy, która jest przydatna np. podczas postojów. dzięki czemu błędnie nie zinterpretuje ona przerw w podróży. Dodatkowo można zarejestrować swoją trasę oraz udostępnić ją innym użytkownikom.

 

Także na polskich drogach

Aplikacja dostępna jest w Europie, Ameryce Północnej, Australii i Nowej Zelandii. Można ją pobrać na telefony z systemem iOS. Właściciele motocykli marki Triumph korzystają z programu bezpłatnie przez trzy pierwsze miesiące (później płaci się 4 dolary miesięcznie). Dla pozostałych użytkowników jest to płatna usługa (5 dolarów miesięcznie).

fot. Triumph


Dominika Gorgosz
Tagi: aplikacje
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto