A A A

Aplikacja z bieszczadzkimi szlakami

28 sierpnia 2020, 08:20
Ta apka zdaje się mówić – rzuć wszystko i wybierz się w Bieszczady.
Aplikacja z bieszczadzkimi szlakami

Bierz plecak i ruszaj

Program Bieszczady & Górny San został wykonany w ramach miniprojektu „Świat przyrody i kultury Karpat Wschodnich – wspólna promocja – lepsza ochrona" i obejmuje, jak sam tytuł projektu wskazuje, rozpropagowanie wspomnianych terenów. W aplikacji odnaleźć można więc mapy, ciekawe miejsca, trasy, modele 3D wybranych punktów turystycznych, panoramy 3D, prognozę pogody, a także archiwum ukazujące Bieszczady kiedyś i dziś. Apka pomaga odkrywać samodzielnie dzikie tereny Górnego Sanu wzdłuż granicy polsko-ukraińskiej.

 

Wiedza w pigułce


Aplikacja ta jest swego rodzaju przewodnikiem, który można pobrać na telefon. Oprócz funkcji przydatnych na trasie, takich jak oznaczenia szlaków czy widok przewyższeń spodziewanych w drodze, twórcy pokusili się o umieszczenie w programie modeli nieistniejących już budynków. W apce znajdują się też informacje na temat regulaminu obowiązującego w BDNP, opłaty na szlakach, kontakt do ratowników, etc.


Podczas wędrówki szlakami z apki, można też uruchomić wbudowany w nią audioprzewodnik. W trakcie marszu można również bieżąco przełączać się z zakładki mapy na wybrany na niej punkt i po chwili cofnąć widok do tego samego miejsca na mapie.

Apkę turystyczną można bezpłatnie pobrać ze sklepów Google Play i App Store.


Fot. Google Play

 


Paula Jeziorska
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Rusza Apple One
30 października 2020
Koncern Apple rozpoczyna sprzedaż subskrypcji na pakiet gier, usług muzycznych, telewizyjnych i chmurowych.
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto