A A A

Apple Pencil z aktualizacją

23 czerwca 2020, 15:00
Gigant z Cupertino pokazał iPadOS-a 14, a wraz z nim wiele nowych funkcji, w tym aktualizacje do Apple Pencil.
Apple Pencil z aktualizacją

Pismo ręczne wygodniejsze

Appl Pencil to narzędzie do rysowania i robienia notatek. Nowa funkcja o nazwie Scribble sprawi, że korzystanie z ołówka będzie jeszcze bardziej płynne i wydajne.

Jeśli użytkownik napisze coś za pomocą Apple Pencil w Notatkach, iPad będzie mógł skopiować ten tekst i wkleić go w aplikacjach w postaci pisma maszynowego – czyli pisma napisanego za pomocą komputera.

Ponadto, gdy użytkownik za pomocą Apple Pencil zapisze np. adres lub numer telefonu, iPad zapyta o oczekiwaną aktywność wokół tych danych. To oznacza, że będzie mógł zadzwonić pod podany numer lub wyszukać wskazówek dotyczących konkretnego adresu.

Scribble poprawi również kształty rysunków – jeśli więc np. narysowany kwadrat będzie nieco przesunięty, projekt automatycznie zostanie poprawiony.

 

Ołówek wciąż rozwijany

Apple Pencil jest charakterystycznym dodatkiem do iPadów i nadal jest kompatybilny z iPhone'ami. Rozpoznawanie pisma ręcznego to kolejny krok w kierunku uatrakcyjnienia tego narzędzia. Firma pracuje również nad zwiększeniem mocy ołówka.

Nowa funkcja Scribble działa obecnie w językach angielskim i chińskim.

fot. Apple

 


Dominika Gorgosz
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Potrzebujesz dziennika? No to notuj
7 sierpnia 2020
Moleskine, firma znana z produkcji notesów, przygotowała internetowy dziennik, który łączy wiele innych przydatnych funkcji.


Snapchat zachęca do głosowania
7 sierpnia 2020
Znana aplikacja, która do tej pory służyła głównie rozrywce, teraz chce zachęcić młodych Amerykanów do głosowania w nadchodzących...

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto