A A A

Apple ProRes RAW dostępny na system Windows

2 kwietnia 2020, 16:35
Ta bezpłatna paczka na Windowsa 10 umożliwi odtwarzanie filmów z kodekami Apple ProRes RAW i RAW HQ.
Apple ProRes RAW dostępny na system Windows

Oficjalna paczka kodeków Apple ProRes RAW została udostępniona na bezpłatnej licencji użytkownikom systemu Windows 10. Po instalacji użytkownik będzie mógł odtwarzać filmy korzystające z kodeków Apple ProRes RAW oraz Apple ProRes RAW HQ za pomocą programów: After Effects, Media Encoder, Premiere lub Premiere Rush.

Aby skorzystać z pakietu, należy zainstalować najpierw zgodne aplikacje. Paczka zadziała wyłącznie na systemie 64-bitowym. Podobnie jak pozostałe wersje – pakiet z grupy Apple ProRes służy do tego, by zachować jak najwięcej szczegółów nagrania i zwiększyć przepustowość. Wsparcie dla ProRes RAW mają tylko profesjonalne kamery, np. GJI Zenmuse X7.

Nie jest to wydanie stabilne. Apple udostępnił pakiet na razie w wersji beta, a więc należy mieć na uwadze, że podczas odtwarzania nagrań mogą się pojawiać błędy.

Apple ProRes RAW można pobrać tutaj.

fot. Apple


Paula Jeziorska
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Nowa technika izolowania głosów
15 lipca 2020
Podczas międzynarodowej konferencji na temat uczenia maszynowego badacze z Facebooka zaprezentowali metodę oddzielania nawet 5 głosów osób...Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto