A A A

Apple nie chce stworzyć backdoora do swojego szyfru

16 grudnia 2019, 16:50
Firma po raz kolejny odmówiła współpracy z komisją sądownictwa Stanów Zjednoczonych. Koncern uważa, że ujawnienie szyfru stosowanego w iPhone'ach naraziłoby użytkowników na utratę prywatności.
Apple nie chce stworzyć backdoora do swojego szyfru

Apple kolejny raz postanowił bronić przed komisją sądownictwa Stanów Zjednoczonych szyfrowania wykorzystywanego w iPhone'ach. 12 grudnia br. gigant wziął udział w przesłuchaniu dotyczącym dostępu do zaszyfrowanych wiadomości i urządzeń. Oprócz Apple'a przed komisją stanęli także przedstawiciele innych dużych firm technologicznych – m.in. Facebooka.

Zdaniem senatorów firmy muszą wypracować sposób, który ułatwi organom ścigania dostęp do szyfrowanych wiadomości po otrzymaniu nakazu sądowego. Według przewodniczącego komisji senatora Lindsaya Grahama nie może być mowy o immunitecie dla działalności przestępczej, mimo to Apple konsekwentnie odmawia udostępniania władzy swojego szyfru. – Naszym zdaniem silne szyfrowanie czyni nas wszystkich bezpieczniejszymi. Ostatecznie nie udało nam się znaleźć metody zapewnienia dostępu do urządzeń użytkowników, która nie osłabiałaby bezpieczeństwa wszystkich – wyjaśnia Erik Neuenschwnder, rzecznik Apple'a ds. prywatności użytkowników.

Takie tłumaczenie nie satysfakcjonuje jednak komisji. Senator Graham zapowiedział, że odmowa współpracy może spowodować, że rząd będzie chciał wymusić na koncernach zastosowanie się do jego poleceń.

fot. Apple


Krzysztof Kempski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Spotify na iOS-a w nowym wydaniu
28 lutego 2020
Z odświeżonej apki mobilnej Spotify można korzystać w urządzeniach z systemem iOS. Jest znacznie lepsza niż poprzednia wersja.


Narasta spór rządu USA z Huawei
28 lutego 2020
Trwa konflikt na temat bezpieczeństwa cybernetycznego pomiędzy administracją rządu USA w firmą Huawei. Nie pomagają próby dyplomatycznego...
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto