A A A

Apple potwierdza zakup NextVR

15 maja 2020, 13:40
Zajmujący się wirtualną rzeczywistością startup oficjalnie należy do Apple'a.
Apple potwierdza zakup NextVR

Po miesiącu bez komentarza obie firmy potwierdziły transakcję.

Potwierdzona właśnie inwestycja to najbardziej wymowny od dawna sygnał, że Apple coraz mocniej zmierza w kierunku wykorzystania technologii rzeczywistości wirtualnej (VR).

 

Wchłonięcie

NextVR to firma specjalizująca się w realizowaniu wydarzeń takich jak koncerty i mecze sportowe w formie możliwej do doświadczenia za pośrednictwem VR. Wcześniej współpracowała z CNN oraz ligami sportowymi (NBA, NASCAR), brała też udział w transmisjach z gier i innych tego typu atrakcji.

O przejęciu startupu mówiło się już na początku kwietnia br., ale dopiero teraz doczekaliśmy się oficjalnego potwierdzenia – poprzez zmiany na stronie internetowej NextVR.

Firma została formalnie zamknięta, co oznacza najprawdopodobniej całkowite jej wchłonięcie przez Apple'a. Gigant z Cupertino nie zdradził warunków przejęcia firmy, jednak jej wartość była szacowana na 100 mln dolarów.

 

Tajny plan

W komentarzu dla Bloomberga nowy właściciel NextVR nie chciał zdradzić dalszych planów, podobnie jak przy wcześniejszych przejęciach. Coraz więcej plotek sugeruje jednak, że Apple od dłuższego czasu pracuje nad okularami rozszerzonej rzeczywistości (AR), więc być może kolejnym celem ma być również technologia VR.

fot. NextVR


Krzysztof Kempski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Hakerzy zaatakowali media
31 lipca 2020
Od co najmniej 3 lat hakerzy włamują się do portali informacyjnych. Na celownik wzięli też media w Polsce.Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto