A A A

Apple pozywa HTC

3 marca 2010, 15:28
Apple pozywa HTC

Firma Apple złożyła skargę przeciwko tajwańskiemu koncernowi HTC, oskarżając go o bezprawne wykorzystanie 20 patentów, które wcześniej użyte były przy produkcji iPhone'a.

Apple twierdzi, że skradzione przez HTC patenty dotyczą interfejsu użytkownika, oraz sprzętu. Apple nie ujawniła jednak, w których dokładnie modelach telefonów HTC wykorzystano opatentowane rozwiązania. Pozwy przeciwko HTC zostały złożone w w amerykańskiej Komisji Handlu Międzynarodowego (ITC), oraz w sądzie federalnym w stanie Delaware.

Głos w całej sprawie zabrał sam Steve Jobs, który powiedział: "Mogliśmy siedzieć bezczynnie i patrzeć, jak nasi konkurenci kradną nasze patenty lub mogliśmy spróbować coś z tym zrobić. Zdecydowaliśmy się coś z tym zrobić. Sądzimy, że konkurencja to rzecz pożądana, ale konkurenci powinni tworzyć własne oryginalne technologie, a nie kraść nasze".

Na te słowa szefa firmy Apple, szybko zareagowali przedstawiciele HTC, którzy wystosowali oficjalne oświadczenie w tej sprawie.

"Firma HTC jest twórcą wielu mobilnych technologii i dzierży patenty, które na przełomie ostatnich lat były wykorzystane do stworzenia wielu najbardziej innowacyjnych urządzeń. HTC szanuje prawo patentowe i konieczność jego egzekwowania, lecz jest zmuszone także do obrony własnych technologii. HTC o pozwie Apple’a dowiedziało się dopiero dzisiaj z mediów i nie miała jeszcze okazji do zbadania tej sprawy. Dopóki to nie nastąpi, firma nie może skomentować zarzutów, jakie zostały postawione przeciw HTC przez Apple" - czytamy w komunikacie prasowym firmy HTC.

PC Format
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

LinkedIn czyta dane ze schowka
7 lipca 2020
Nowa funkcja w systemie iOS 14 wykryła, że LinkedIn kopiuje dane ze schowka. Microsoft, do którego należy serwis, twierdzi, że to błąd.Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto