A A A

Apple przestrzega przed nieautoryzowanymi serwisami

30 września 2019, 09:50
Na ekranach naprawianych iPhone'ów wyświetlane będą alerty o użyciu „podrobionych” komponentów.
Apple przestrzega przed nieautoryzowanymi serwisami

Posiadacze iPhone'ów 11, 11 Pro i 11 Pro Max, którzy zdecydują się wymienić uszkodzony ekran w telefonie gdzie indziej niż w autoryzowanym punkcie Apple'a, zobaczą wyświetlone na naprawionym wyświetlaczu informacje o niezgodności nowej części z urządzeniem. Apple twierdzi, że chce w ten sposób ustrzec swoich klientów przed korzystaniem z podzespołów z niepewnych źródeł. Również nieprzeszkolony pod kątem napraw iPhone'ów personel, któremu powierzymy smartfona, może, zdaniem firmy, przynieść telefonowi więcej szkody niż korzyści.Jakiś czas temu podobne rozwiązanie zastosowano w przypadku „podróbek" baterii do iPhone'ów.

Jednocześnie Apple podkreśla, że chce zwiększyć dostępność części do iPhone'ów oraz szkoleń z ich montażu również dla nieautoryzowanych serwisów, które zdecydują się podjąć współpracę z koncernem. To wpłynęłoby na komfort posiadaczy smartfonów firmy, ułatwiając wymianę komponentów bez strachu o to, że nowa część zaburzy prawidłową pracę urządzenia.

fot. sandeep darji - Pixabay


Paula Jeziorska
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualnościW to mi graj
21 listopada 2019
NZXT prezentuje swój pierwszy zestaw audio dla graczy.

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto