A A A

Apple szuka specjalistów od sieci 6G

7 listopada 2021, 10:40
Koncern z Cupertino zamieszcza w sieci ogłoszenia, które dają pojęcie o jego planach na przyszłość.
Apple szuka specjalistów od sieci 6G

Przeskoczyć generację

Koncern Apple jest już znany jako projektant procesorów. Dotychczas jednak nie zajmował się układami modemowymi, ale niewykluczone, że ma zamiar spróbować sił także i w tej dziedzinie.

W połowie października na stronie internetowej Apple'a pojawiły się dwie identyczne oferty pracy. Firma szuka do oddziałów w Cupertino i San Diego osób na stanowiska „architektów platform komórkowych 6G" (6G cellular platform architect).

Na liście wymagań stawianych kandydatom znajduje się „głęboka wiedza techniczna w co najmniej jednej z następujących dziedzin: projektowanie modemów 5G NR i znajomość standardów 3GPP (...)". W połączeniu z faktem, że ogłoszenia zostały przypisane do kategorii „hardware" można przypuszczać, że Apple przygotowuje się do samodzielnego zaprojektowania modemów zdolnych do pracy w sieciach szóstej generacji. Obecnie firma polega na układach 5G dostarczanych przez Qualcomm.

Prace nad standardem 6G dopiero się zaczynają. Sieci szóstej generacji mają pracować na częstotliwościach od 100 GHz do 3 THz – takiego zdania jest organizacja IEEE (Institute of Electrical and Electronics Engineers). Szybkości transmisji mogą sięgać 1 Tb/s.

fot. Pixabay


Adam Wiśniewski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Nissan również elektryczny
30 listopada 2021
Japońska firma zainwestuje w ciągu pięciu lat prawie 18 miliardów dolarów w produkcję e-pojazdów.Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto