A A A

Apple usunął ze sklepu aplikację Koran Majeed

18 października 2021, 07:20
Jedna z najpopularniejszych na świecie aplikacji do czytania tekstów religijnych zniknęła z półek App Store.
Apple usunął ze sklepu aplikację Koran Majeed

Na prośbę urzędników

Koran Majeed jest jedną z najbardziej popularnych aplikacji religijnych w Chinach. Można ją pobrać ze sklepu Apple'a na całym świecie. Choć narzędzie to cieszy się zaufaniem ok. 35 milionów użytkowników, nie będzie już wśród nich osób z ChRL. Zgodnie z żądaniem rządu Państwa Środka firma Apple usunęła Koran Majeed z półek swojego sklepu. Zniknięcie aplikacji zauważyli działacze Apple Censorship – witryny monitorującej aplikacje w sklepie Apple'a, a o całej sprawie poinformował serwis BBC.

Akcja ta jest jednym z działań podejmowanych przez chińskie władze, a mających na celu rozprawienie się z zagranicznymi treściami. LinkedIn do końca tego roku ma usunąć chińską wersję swojej witryny. Choć Chiny oficjalnie uznają islam za religię, władze są krytykowane za łamanie praw człowieka i ludobójstwo przez muzułmańskich mieszkańców. Ma to związek z działaniami, które zamieniły prowincję Sinciang (ojczyznę muzułmańskich Ujgurów), w obóz koncentracyjny pod gołym niebem.

Producent aplikacji Koran Majeed – firma PDMS – wydał oświadczenie: „Próbujemy skontaktować się z chińską administracją cyberprzestrzeni i odpowiednimi władzami chińskimi, aby rozwiązać ten problem".

fot. Apple Store


Katarzyna Bielińska
Tagi: aplikacje
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto