A A A

Apple usuwa aplikację randkową dla antyszczepionkowców

3 sierpnia 2021, 09:00
Firma zdecydowała się zablokować oprogramowanie za niewłaściwe podejście do pandemii.
Apple usuwa aplikację randkową dla antyszczepionkowców

(Nie)zaszczepieni

Ostatnio na platformie App Store pojawiła się aplikacja Unjected, często określana mianem „Tindera dla antyszczepionkowców". Powstała ona jako wyraz sprzeciwu wobec promowania szczepionek przez różnego rodzaju aplikacje randkowe. Apple zdecydował o usunięciu oprogramowania ze sklepu, tłumacząc decyzję walką z propagowaniem kłamliwych treści na temat pandemii koronawirusa.

Autorzy aplikacji podkreślają, że ich celem było jedynie zapewnienie przestrzeni wspierającej wolność słowa i autonomię medyczną. Tłumaczenie to nie przekonało jednak koncernu, którzy zdecydował się zareagować tuż po tym, gdy w programie zaczęły pojawiać się nowe funkcje. Unjected zamieniał się stopniowo w pewną odmianę portalu społecznościowego.

 

Przeciąganie liny

Apple zareagował w stanowczy sposób. Rzecznik firmy wyjaśnił, że Unjected budziła wątpliwości już na etapie certyfikacji, ale koncern dopuścił ją po dostosowaniu się twórców do regulaminu. Firma tłumaczy zmianę zdania wprowadzaniem przez autorów kolejnych modyfikacji, które nie spełniają warunków usługi.

Aplikacja znalazła się też na celowniku Google’a, ale koncern ostatecznie pozostawił ją w swoim sklepie po tym, gdy do programu wprowadzono niezbędne zmiany. Zniknęły m.in. informacje, że szczepionki służą do modyfikacji materiału generycznego i zawierają mikrochipy. Autorzy Unjected zapowiadają jednak ich przywrócenie. Możliwe więc, że Google pójdzie ostatecznie w ślady konkurenta.

fot. Pixabay


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto