A A A

Apple za darmo wymieni wadliwe ekrany w iPhone'ach 11

7 grudnia 2020, 16:00
W reakcji na własny błąd, producent ogłosił specjalną akcję serwisową.
Apple za darmo wymieni wadliwe ekrany w iPhone'ach 11

Ukryty problem

Od premiery iPhone’a 11 minął już ponad rok. Po tym czasie okazało się, że dość spora partia telefonów ma problemy z obsługą dotyku. Dotyczy to zwłaszcza modeli wyprodukowanych przed majem 2020 roku. Z powodu bliżej niesprecyzowanej wady fabrycznej, niektóre egzemplarze przestały po jakimś czasie reagować na dotyk.

 

Naprawa gratis

Firma Apple poinformowała, że specyficzna usterka wynika z błędów przy produkcji i zapowiedziała darmową akcję wymiany wadliwych wyświetlaczy – o ile tylko telefony pochodzą z objętych wadą serii. Można to sprawdzić wpisując po prostu na stronie Apple'a numer seryjny smartfona. Najłatwiej znaleźć go na pudełku lub w ustawieniach.

Z urządzeniami, które podlegają darmowej naprawie opisanej wady należy zwrócić się bezpośrednio do Apple'a. Ponieważ część użytkowników zdążyła naprawić błąd już na własną rękę, koncern zapowiedział dodatkowo możliwość uzyskania refundacji na podstawie dowodu naprawy.

fot. Apple


Krzysztof Kempski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto