A A A

Apple zapłacił miliony dolarów odszkodowania

14 czerwca 2021, 12:20
Technicy zajmujący się naprawą iPhone'a przesłali do internetu erotyczne zdjęcia i filmy z telefonu.
Apple zapłacił miliony dolarów odszkodowania

Rażące naruszenie warte miliony

W styczniu 2016 r. pewna Amerykanka (jej nazwisko nie zostało upublicznione) wysłała swojego iPhone'a do naprawy do zatwierdzonego przez Apple'a serwisu Pegatron Technology Service w Kalifornii.

Pracownicy firmy opublikowali znalezione w telefonie „niezwykle osobiste i prywatne materiały" na koncie kobiety na Facebooku i w innych miejscach w interenecie. Bohaterka tej historii dowiedziała się o tym od znajomych, którzy zobaczyli nagrania na platformie społecznościowej.

Kobieta wynegocjowała w sądzie wielomilionowe odszkodowanie. – Traktujemy prywatność i bezpieczeństwo danych naszych klientów niezwykle poważnie i stosujemy szereg protokołów, aby zapewnić ochronę danych podczas całego procesu naprawy – powiedział rzecznik Apple'a. – Kiedy w 2016 roku dowiedzieliśmy się o tym rażącym naruszeniu zasad u jednego z naszych dostawców, podjęliśmy natychmiastowe działania i od tego czasu wzmacniamy protokoły bezpieczeństwa dla firm współpracujących z nami – dodał.

fot. Pixabay


Katarzyna Bielińska
Tagi: Apple
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Google aktualizuje harmonogram
27 lipca 2021
Poznaliśmy szczegóły nowego planu wdrażania w przeglądarce Chrome tzw. piaskownicy prywatności, mechanizmu FLoC i wyłączania obsługi...Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto